ارز ۴۲۰۰ تومانی یا ارز تک نرخی در واردات خودروی لوکس

ارز 4200 تومانی یا ارز تک نرخی در واردات خودروی لوکس

ارز ۴۲۰۰ تومانی شامل همه نمی شود !

ارز ۴۲۰۰ تومانی و به عبارتی ارز تک نرخی برای بهبود شرایط اقتصادی مملکت از سوی دولت به وجود آمد . اما با این حال شاهد کشمکش های اقتصادی در بازار ارز هستیم .

امیرحسین کاکایی وند عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت در گفتگویی که با ایسنا داشته است گفت که : دولت ایران و مردم در یک جنگ اقتصادی هستند ، و با توجه به این جنگ اقتصادی دولت ایران تصمیم به تک نرخی کردن ارز و صرافی ها را از فروش آزاد ارز ممنوع کرد. تا بتواند بر روی خروج ارز و دلار و همچنین فروش ارز توسط صرافی ها کنترل داشته باشد .

با توجه به این وضعیت اقتصادی ارز تک نرخی را برای بازرگانان محدود کرده است و دلار ۴۲۰۰ تومانی که وارد کنندگان می توانستن از صرافی ها توسط سامانه نیما دریافت کنند را برای برخی ممنوع کرده است و این محدودیت برای بازرگان هایی است که خودرو های لوکس و وارداتی وارد کشور می کنند .

ارز 4200 تومانی

فقط ۵% جمعیت مردم از ارز تک نرخی استفاده می کنند !

او در ادامه ی گفتگو ی خود گفت : دولت ایران اگر دلار ۴۲۰۰ تومانی در اختیار بازرگانان قرار داده است برای این است که نیاز های اساسی مردم بر طرف شود و نه این که فقط ۵% جمعیت مردم ایران از ان کالا استفاده کنند .

و اگر کالا اساسی و حیاتی بود مشکلی نیست ولی به نظر خود شما واجب است که فقط ۵% مردم کشور خودرو لوکس سوار بشوند و دلار تک نرخی را در این وضعیت و جنگ اقتصادی صرف واردات خودرو لوکس کنند و ارز کشور را هدر بدهند ؟

دولت تعهد کرده که تمام ارز مورد نیار بازرگانان و واردکنندگان را تامین کند. دلار ۴۲۰۰ تومانی باید صرف نیاز های اساسی مردم مانند غذا ، دارو و …. بشود نه خودرو های وارداتی و لوکس !

در حال حاضر بسیاری از تولید کنندگان اظهار کرده اند که موفق نشده اند دلار ۴۲۰۰ تومانی از صرافی ها توسط سامانه نیما دریافت کنند .

با این شرایط بهتر است که دلار تک نرخی صرف خودرو وارداتی شود یا این که تولیدکنندگان عزیز کشور از دلار تک نرخی استفاده کنند؟ اگر دلار ۴۲۰۰ تومانی صرف خودرو های لوکس شود نهایت بی فکری است !

صرافی پارسه : خرید و فروش انواع حواله ارزی ، اعلام نرخ لحظه ای ارز ، خرید و فروش دلار ، خرید و فروش سکه ، ارسال پول به ایران ، ارسال پول به کشورهای دیگر

راه های ارتباطی صرافی پارسه :

تماس با شماره های : ۵۴۹۰۱ (خط ویژه) – ۸۸۹۰۸۰۰۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۱

فکس :  ۸۸۸۵۴۳۸۴

آدرس : تهران، میدان فاطمی، ضلع جنوب شرقی، پلاک ۴/۱

کانال تلگرام : صرافی پارسه

وبسایت : www.parsehex.com

اخبار صرافی پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *