اعلام سیاست بانک مرکزی برای ارزهای رمزنگار به صرافی ها

ارزهای رمزنگار برای صرافی ها

اعلام سیاست بانک مرکزی برای ارزهای رمزنگار به صرافی ها

وی ادامه داد:حکم و اطلاعیه منتشر شده در رسانه ها مبنی بر خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده مصوب شورای عالی مبارزه با پولشویی است و اعتقاد دارم این بخشنامه منتشر شده تا از ایجاد اتهامات برای جمهوری اسلامی ایران در زمینه پولشویی جلوگیری کند؛ در حقیقت این بخشنامه به معنای عدم رگواتوری در آینده و پژوهش در زمینه ارزهای رمزنگار نیست.معاون فناوری های نوین بانک مرکزی با اشاره به فین تک ها و کسب و کارهای مبتنی بر رمز ارزها، گفت: بخشنامه منتشر شده در فعالیت کسب و کارهای مبتنی بر رمز ارزها اختلالاتی ایجاد کرده است اما همانطور که در گذشته نیز اعلام شده است، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهاد قانون گذار این حوزه تا اواسط امسال درباره حوزه ارزهای رمزنگاری شده تصمیم نهایی خود را اعلام می کند.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی از اعلام سیاست برای ارزهای رمزنگار تا اواسط سال خبر داد وگفت:بخشنامه ممنوعیت استفاده از ارزهای مجازی شورای عالی مبارزه با پولشویی از اتهام به کشور جلوگیری می کند. حکیمی در گفت وگو درباره اطلاعیه منتشر شده مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش ارزهای رمزنگار، گفت: اطلاعیه ممنوعیت استفاده از ارزهای مجازی در مراکز پولی و مالی از سوی شورای عالی مبارزه با پولشویی سیاست نهایی بانک مرکزی در پول های دیجیتالی رمزینه نیست.

مشکل در ثبت سفارش دلار - صرافی پارسه

در جلسه سی ام شورای عالی مبارزه با پولشویی در تاریخ ۹ دی ماه ۱۳۹۶ ،به کارگیری ابزار بیت کوینCoin Bit و سایر ارزهای مجازی در تمام مراکز پولی و مالی کشور ممنوع اعلام شد. در این مصوبه آمده است، از آنجایی که انواع ارزهای مجازی از این قابلیت برخوردار هستند که به ابزاری برای پولشویی و تامین مالی تروریسم و به طور کل، جابه جایی منابع پولی مجرمان بدل شوند، حوزه نظارت بانک مرکزی برای پیشگیری از وقوع جرائم از طریق ارزهای مجازی، موضوع ممنوعیت به کارگیری ارزهای مجازی را به بانک ها ابلاغ کرده است.از این رو، با توجه به اهمیت موضوع، تمام شعب و واحدهای تابعه بانک ها و موسسات اعتباری و صرافی   ها باید از انجام هر گونه خرید و فروش ارزهای مذکور و یا انجام هر گونه اقدامی که به تسهیل و یا ترویج ارزهای یاد شده بینجامد، به طور جد اجتناب کنند. همچنین لازم به ذکر است با صرافی  های متخلف ، برابر قوانین و مقررات مربوط برخورد خواهد شد.

ممنوعیت ارزهای رمزنگار سیاست نهایی بانک مرکزی نیست وی تاکید کرد: بخشنامه ممنوعیت ارزهای رمزنگار که منتشر شده سیاست نهایی بانک مرکزی در پول های دیجیتالی رمزینه نیست؛ در واقع هیچ سیاستی در هیچ زمانی نهایی نیست و سیاست ها به صورت بازه زمانی در نظر گرفته می شود. حکیمی با بیان این که ارز رمزنگار ملی موضوع جدیدی نیست، اظهار داشت: بستر ارزهای رمزنگاری شده یک پلتفورم من باز است و همین مسئله باعث شده تعداد زیادی رمز ارز ایجاد شود که بخشی از آن ها مربوط به ارزهای رمزنگاری شده ملی است. در حال حاضر مسئله ای که از اهمیت بالایی برخوردار است به بحث پذیرش این ارز و چرخه گردش آن مربوط است. معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که توافق انجام شده با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در زمینه کدهای دستوری USSD در چه وضعیتی قرار دارد، گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیشنهادی مبنی بر ارائه کدهای دستوری با افزایش امنیت تا زمان رایج شده Wallet-M را ارائه کرد که بانک مرکزی این مسئله را به بخش فنی به منظور پیگیری ارجاع داده است اما تا به امروز رفقا هیچ کار اجرایی انجام نشده است.

صرافی ها مجاز به خرید از سامانه نیما

سخنگوی دولت از اختصاص یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با تنش آبی در برخی شهرها خبرداد و گفت: هیات وزیران با تصویب برنامه پیشنهادی گروه ملی آب برای مقابله با تنش آبی برخی شهرها این مبلغ را تخصیص داد. به گزارش ایرنا، محمد باقر نوبخت افزود: ۷۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار از سوی منابع داخلی وزارت نیرو و ۹۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده می شود. وی ابراز امیدواری کرد با اجرای این برنامه با کمک مردم و کاهش مرف آب تعادل منابع و مصارف برقرار شود. هیات دولت به بحث و بررسی پیرامون گزارش وزارت نیرو درخصوص مدیریت تأمین آب شرب، تبیین وضعیت و ارایه راهکارها پرداخت.

قیمت روز سکه در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۱

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
سکه بهار آزادی تک فروشی۱۷,۶۸۰,۰۰۰(۰%) ۰۱۷,۵۸۰,۰۰۰۱۷,۷۳۰,۰۰۰۱۰ اردیبهشت
سکه امامی تک فروشی۱۸,۶۰۰,۰۰۰(۰%) ۰۱۸,۵۴۰,۰۰۰۱۸,۷۵۰,۰۰۰۱۰ اردیبهشت
نیم سکه تک فروشی۹,۰۰۵,۰۰۰(۰%) ۰۸,۹۹۵,۰۰۰۹,۰۴۵,۰۰۰۱۰ اردیبهشت
ربع سکه تک فروشی۵,۵۵۰,۰۰۰(۰%) ۰۵,۵۴۰,۰۰۰۵,۵۷۵,۰۰۰۱۰ اردیبهشت
سکه گرمی تک فروشی۳,۵۶۰,۰۰۰(۰%) ۰۳,۵۶۰,۰۰۰۳,۵۶۰,۰۰۰۱۰ اردیبهشت
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینارزش ذاتیزمان
سکه بهار آزادی۱۷,۶۵۰,۰۰۰(۰%) ۰۱۷,۵۵۰,۰۰۰۱۷,۷۰۰,۰۰۰۱۷,۷۲۹,۱۴۰۱۰ اردیبهشت
سکه امامی۱۸,۵۵۰,۰۰۰(۰%) ۰۱۸,۴۹۰,۰۰۰۱۸,۷۰۰,۰۰۰۱۷,۷۲۹,۱۴۰۱۰ اردیبهشت
نیم سکه۸,۹۷۵,۰۰۰(۰%) ۰۸,۹۶۵,۰۰۰۹,۰۱۵,۰۰۰۸,۸۸۹,۵۷۰۱۰ اردیبهشت
ربع سکه۵,۵۱۰,۰۰۰(۰%) ۰۵,۵۰۰,۰۰۰۵,۵۳۵,۰۰۰۴,۴۶۹,۷۸۵۱۰ اردیبهشت
سکه گرمی۳,۵۵۰,۰۰۰(۰%) ۰۳,۵۵۰,۰۰۰۳,۵۵۰,۰۰۰۲,۲۲۳,۷۵۴۱۰ اردیبهشت

نوبخت ادامه داد: هرسال در هفته معلم برخی پرداخت ها به فرهنگیان و معوقات انجام می شد که در دیدار با وزیر آموزش و پرورش اعلام شد حق الزحمه امتحانات و خرید خدمت که تاکنون پرداخت نشده با خزانه هماهنگ و از طریق تنخواه واریز شود. وی یادآور شد: سال گذشته بعداز پرداخت ها گفته شد که ۹۸ میلیارد تومان حق الزحمه فرهنگیان باقی مانده است که در این زمینه مسئولین وقت به دلیل تاخیر در پرداخت توبیخ شدند و این معوقات به طور بک جا پرداخت شد.
یک کارشناس اقتصادی گفت: عامل اصلی تلاطمات بازار همان کسانی هستند که نقدینگی بالا را دراختیار دارند، بطوری که یک سوم نقدینگی در اختیار دولت و دو سوم آن در اختیار فرا دولتی ها و موسسات اقتصادی است که با داشتن این ثروت می توانند تاثیرگذاری بالایی در تصمیمات اقتصادی داشته باشند.

در یک ماهه فرودین ۹۷ صادرات بر واردات افزایش یافت سخنگوی دولت همچنین درمورد وضعیت تراز بازرگانی گفت: در یک ماه نخست سال جاری واردات از نظر ارزش دو میلیارد و ۵۲۹ میلیون دلار و صادرات سه میلیارد و ۱۳۳ میلیون دلار بود که شاهد افزایش صادرات بر واردات در این مدت بودیم. نوبخت اضافه کرد: واردات در سال جاری نسبت به سال قبل در مدت مشابه ۷٫۷ درصد از نظر ارزش افزایش داشته است، همچنین صادرات نسبت به سال گذشته از نظر مدت مشابه ۱۵ درصد افزایش نشان می دهد. وی افزود: همچنین تراز کاری یک ماه گذشته برای ۱۵ هزار ۴۰۳ فقره اقلام سه میلیارد و ۴۴۳ میلیون یورو ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تخصیص داده شد. رییس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین گفت: دولت سه هزار میلیارد تومان هم برای کالاهای اساسی و دارو اختصاص داد.

این کارشناس اقتصادی گفت: دولت در آن مقطع سکه هایی با سررسیدهای سه ماه، شش ماهه و یک ساله عرضه کرد که می توان اظهار نظر کرد که این تصمیم دولت بر کدام واقعیت اقتصادی استوار بود. وی متذکر شد: اگر دولت می خواست بازار سکه را متعادل کند، بهر بود به جای فروش آتی با تزریق سکه به بازار، نیروهای عرضه وتقاضا را متوازن می کرد. جامساز در مورد متغیرهای تاثیرگذار بر بازار سکه و ارز گفت: اقدامات ترامپ علیه ایران می تواند اقتصاد ایران را تحت تاثیر قرار دهد، هرچند تحریم ها تاثیر خود را گذاشته و تحریم های جدید کمر می تواند تاثیرگذار باشند و متغیرهای داخلی بیشتر در جنگ دلار و طلا نقش دارند. وی با اشاره به تاثیر مخالفان دولت و فرادولتی ها در بازار گفت: اتفاقا عامل اصلی تلاطمات بازار همان کسانی هستند که نقدینگی بالا را دراختیار دارند، بطوری که یک سوم نقدینگی در اختیار دولت و دو سوم آن در اختیار فرا دولتی ها و موسسات اقتصادی است که با داشتن این ثروت می توانند تاثیرگذاری بالایی در تصمیمات اقتصادی داشته باشند.

جامساز در گفت وگو با ایلنا، در مورد وجود حباب در نرخ سکه گفت: بازار سکه هانند هر کالایی تابع عرضه و تقاضا است اما گاهی اوقات به دلیل وضعیت بد اقتصادی مردم نسبت به ثبات اقتصادی، ناامید شده و پیش بینی آینده دشوار می شود که در این شرایط مردم برای حفظ ارزش دارایی خود آن را به بازار ارز و سکه منتقل می کنند. البته با توجه به تلاطمات بازار ارز و به دلیل جهش در قیمت دلار تا ۶۰۰۰ تومان، دولت نتوانست این افزایش تقاضا را در بازار شناور پاسخ دهد بنابراین دست به دامن راهکارهایی مانند بگیروببند واعمال فشار بر صرافی  ها شد. این اعمال فشار بر صرافی ها نتیجه خود را داد.  وی ادامه داد: در این شرایط بازار ارز، مردم وارد بازار سکه می شوند و چون بازار سکه شاهد بازی های امنیتی نبود، این نوسانات به بازار سکه منتقل شد و قیمت سکه ارزش بیشتری پیدا کرد.

قیمت دلار و نرخ ارزها در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۱

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دینار کویت۱۹۱,۰۳۰(۰٫۲۲%) ۴۲۰۱۹۱,۰۰۰۱۹۱,۱۳۰۱۰:۳۳:۴۵
ریال عربستان۱۵,۲۸۰(۰٫۲%) ۳۰۱۵,۲۸۰۱۵,۲۸۰۱۰:۰۰:۴۸
ریال قطر۱۴,۲۸۰(۰%) ۰۱۴,۲۸۰۱۴,۲۸۰۴ اردیبهشت
ریال عمان۱۴۱,۵۰۰(۰%) ۰۱۴۱,۵۰۰۱۴۱,۵۰۰۴ اردیبهشت
دینار عراق۵۲(۰%) ۰۵۲۵۲۱ اردیبهشت
دینار بحرین۱۳۹,۵۰۰(۰%) ۰۱۳۹,۵۰۰۱۳۹,۵۰۰۴ اردیبهشت
لیر سوریه۱۱۰(۰%) ۰۱۱۰۱۱۰۱ اردیبهشت
کرون دانمارک۹,۲۸۰(۰٫۲۲%) ۲۰۹,۲۸۰۹,۲۸۰۱۰:۰۰:۴۸
کرون نروژ۷,۱۳۰(۰%) ۰۷,۱۳۰۷,۱۴۰۱۰:۳۲:۴۵
روپیه هند۸۶۰(۱٫۱۸%) ۱۰۸۶۰۸۶۰۱۰:۰۰:۴۸
روپیه پاکستان۴۷۰(۰%) ۰۴۷۰۴۷۰۱ اردیبهشت
دلار سنگاپور۴۳,۱۳۰(۰٫۱۲%) ۵۰۴۳,۱۲۰۴۳,۱۶۰۱۰:۳۳:۴۵
دلار هنگ کنگ۷,۲۹۰(۰٫۱۴%) ۱۰۷,۲۹۰۷,۲۹۰۱۰:۰۰:۴۸
رینگیت مالزی۱۴,۶۱۰(۰٫۴۸%) ۷۰۱۴,۶۰۰۱۴,۶۱۰۱۰:۳۳:۴۵
بات تایلند۲,۰۴۰(۰%) ۰۲,۰۴۰۲,۰۴۰۴ اردیبهشت
روبل روسیه۹۰۰(۰%) ۰۹۰۰۹۱۰۱۰:۲۷:۴۴
منات آذربایجان۳۳,۸۸۰(۰%) ۰۳۳,۸۸۰۳۴,۴۶۰۲۹ فروردین
درام ارمنستان۱۲۰(۰%) ۰۱۲۰۱۲۰۱ اردیبهشت
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دلار۴۲,۰۰۰(۰%) ۰۴۲,۰۰۰۴۲,۰۰۰۲۲ فروردین
دلار فردایی / سبزه۴۸,۱۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۸۰۴۸,۴۶۰۲۵ بهمن
دلار فردایی / افشار۴۸,۸۳۰(۰%) ۰۴۸,۸۳۰۴۸,۸۳۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / سبزه۴۷,۷۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۰۰۴۸,۵۰۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / افشار۴۹,۰۶۰(۰%) ۰۴۹,۰۶۰۴۹,۰۶۰۲۵ بهمن
دلار / سلیمانیه۵۵,۲۰۰(۰%) ۰۵۵,۲۰۰۵۵,۲۰۰۵ اردیبهشت
یورو۶۸,۶۴۰(۰%) ۰۶۸,۶۴۰۷۰,۲۲۰۱۰ اردیبهشت
پوند انگلیس۷۸,۷۴۰(۰٫۰۵%) ۴۰۷۸,۷۳۰۷۸,۷۹۰۱۰:۳۱:۴۴
درهم امارات۱۵,۱۸۰(۰٫۰۷%) ۱۰۱۵,۱۸۰۱۵,۱۹۰۱۰:۳۲:۴۵
لیر ترکیه۱۴,۰۹۰(۰%) ۰۱۴,۰۹۰۱۴,۱۱۰۱۰:۲۶:۴۵
یوان چین۹,۰۳۰(۰٫۱۱%) ۱۰۹,۰۳۰۹,۰۴۰۱۰:۳۲:۴۵
ین ژاپن۵,۱۰۰(۰%) ۰۵,۱۰۰۵,۱۰۰۳ اردیبهشت
دلار کانادا۴۴,۶۵۰(۰٫۱۶%) ۷۰۴۴,۶۳۰۴۴,۶۹۰۱۰:۲۹:۴۴
دلار استرالیا۴۳,۱۷۰(۰٫۰۹%) ۴۰۴۳,۱۶۰۴۳,۱۹۰۱۰:۳۲:۴۵
دلار نیوزیلند۴۰,۲۹۰(۰٫۰۵%) ۲۰۴۰,۲۸۰۴۰,۳۲۰۱۰:۳۱:۴۴
فرانک سوئیس۵۷,۷۴۰(۰٫۰۷%) ۴۰۵۷,۷۲۰۵۷,۷۶۰۱۰:۳۱:۴۴
افغانی۷۳۰(۰%) ۰۷۳۰۷۳۰۳ اردیبهشت
کرون سوئد۶,۵۴۰(۰٫۳۱%) ۲۰۶,۵۴۰۶,۵۴۰۱۰:۰۰:۴۸

صرافی پارسه : خرید و فروش انواع حواله ارزی ، اعلام نرخ لحظه ای ارز ، خرید و فروش دلار ، خرید و فروش سکه ، ارسال پول به ایران ، ارسال پول به کشورهای دیگر

راه های ارتباطی صرافی پارسه :

تماس با شماره های : ۵۴۹۰۱ (خط ویژه) – ۸۸۹۰۸۰۰۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۱

فکس :  ۸۸۸۵۴۳۸۴

آدرس : تهران، میدان فاطمی، ضلع جنوب شرقی، پلاک ۴/۱

کانال تلگرام : صرافی پارسه

وبسایت : www.parsehex.com

اخبار صرافی پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *