صرافی ها از افزایش قیمت ۱۷ ارز خبر دادند

افزایش قیمت ارز

صرافی ها از افزایش قیمت ۱۷ ارز خبر دادند

عملا مدیریت وقیمت گذاری دلار و ارز از دست بانک مرکزی کشورها به جز کشورهای تاثیر گذار خارج است و هیچ بانکی ابتدای روز نمی تواند قیمتی را اعلام کند. این نماینده مجلس تاکید کرد: معمولا چرخه اقتصادی و تعیین قیمت دلار از دبی مخابره می شود، در گذشته هر رقمی دبی اعلام می کرد در ایران نیز هان به عنوان قیمت دلار در نظر گرفته می شد. البته گاهی سلیانیه نیز محور اعلام قیمت دلار است. یوسفیان ما با بیان اینکه بانک های مرکزی نقشی در تعیین نرخ دلار ندارند، اظهار داشت: نقش بانک ها بعد از اعلام نرخ جهانی این بود که بگویند آنها می خواهند ارز را به چه مبلغی به صادرکننده و واردکننده ارائه دهند و این قیمت را به صرافی ها اعلام کنند. البته در حال حاضر تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومانی دلار در کشورمان تغییرات جهانی کمر مورد توجه قرار می گیرد. وی در این باره که عملا دلار ۴۲۰۰ در دست مردم نیست، گفت: دولت قیمت خود را برای دلار اعلام کرده است؛ اما قیمت واقعی ۴۲۰۰ نیست و معموا گران تر یا ارزانر است. اگر به چند کشور سفر کنید متوجه می شوید قیمت دلار همه جا یکسان نیست و بستگی به ارزش پول ملی آن کشور دارد. تاثیر مسائل سیاسی بر قیمت دلار معمولا چرخه اقتصادی و تعیین قیمت دلار از دوبی مخابره می شود، در گذشته هر رقمی دوبی اعلام می کرد در ایران نیز همان گفته شد. 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نحوه قیمت گذاری دلار را تصریح کرد و گفت: دبی از جمله کشورهای تعیین کننده قیمت دلار است. عزت اله یوسفیان ما عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت وگو با خانه ملت، نحوه قیمت گذاری دلار را تصریح کرد و گفت: اگر اول صبح به بانک های مرکزی پاریس، لندن، دوبی، ایران و تمام کشورها مراجعه کنید می توانند قیمت دلار را اعلام کنند آنها تا حدود ساعت ۱۲ ظهرسعی می کنند تا حرکت جهانی دلار رقم بخورد و بعد قیمت ارز های خود را به صرافی ها اعلام می کنند. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه آخوندی نیز از قیمت گذاری دلار در اردبیل و کشورهای دیگر خبر داده است، ادامه داد: صحبتی که وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد، موضوعی است که هر روز در جهان حس می شود، حتی قیمت طلا تا در بازار جهانی مشخص نشود هیچ بانکی نمی تواند قیمت دقیق اعلام کند. نماینده مردم آمل در مجلس دهم با بیان اینکه کشورهایی که چرخش اقتصادی را در دست دارند قیمت های جهانی را رقم می زنند، گفت: سه فلز طلا، نیکل و نقره و دلار تاثیر بسزایی در اعلام نرخ های جهانی دارند و برای اعلام نرخ ها بیشتر منتظر اتفاقات روزانه می مانند.

آشنایی با کار صرافی - صرافی پارسه

وی گفت: زمانی که قطعنامه ۵۱۲ شورای امنیت را پذیرفتیم قیمت دلار ۵۰ درصد کاهش یافت و تعدادی ازسرمایه گذاران ایران سکته کردند بنابراین مسائل سیاسی در مباحث این چنینی اثرگذار است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید براینکه بخش عمده قیمت گذاری دلار تحت تاثیر جریان های سیاسی است، اظهار داشت: دولت باید تدابیری در نظر بگیرد تا در صورت هر تغییر جهانی و سیاسی گزینه لازم برای مدیریت بازار را در اختیار داشته باشد و متناسب با آن اقدام کند. وزیر صنعت با بیان اینکه با راه اندازی سامانه جامع نیا، یک بانک ارزی در کشور ایجاد شده است، گفت: نیازهای واقعی ارزی کشور برآورده می شود. به گزارش مهر، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همه صادرکنندگان و تولیدکنندگان این سوال را داشتند که چطور برای نرخ ارز تعهد بدهند؛ چراکه شرایط بی ثباتی بر بازار ارز و وجود صرافی ها نا معتبر به دلیل عوامل برون زا پیش آمده بود. بنابراین حاصل این بود که شرایط بدی پیش روی اقتصاد کشور قرار گیرد، اما اکنون ثباتی در اقتصاد ایران شکل گرفته است.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه نگران گرانی دلار نیستیم، بیان داشت: افزایش قیمت دلار در جاهایی به نفع ما تمام می شود به طور مثال وقتی نفت به فروش می رسد و قیمت دلار افزایش پیدا می کند در واقع درآمدزایی دولت بیشتر می شود اما این افزایش درآمد در مقابل کاهش ارزش پول ملی بی اهمیت است.
بیشر نگرانی ها در واقع در زمینه کاهش ارزش پول کشور است.کاهش ارزش پول ملی آینده خطرناکی برای کشور رقم می زند. عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص راهکارهای مدیریت بازار ارز، عنوان کرد: توزیع عادلانه ارز و اینکه افراد ارز را در خانه ها نگهداری نکنند در واقع مدیریت داخلی است، اما اصل مدیریت قیمت جهانی با مسائل سیاسی گره خورده است، یکی از این موضوعات برجام است و اگر ۲۲ اردیبهشت از برجام عبور کنیم احتمال کاهش قیمت ارز وجود دارد.

راه حل های تازه برای تامین ارز دانشجویی

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، ایجاد یک بانک ارزی در کشور صورت گرفته است و بنابراین ما را به سمت اقتصاد مقاومتی با مقاومت بالاتر حرکت خواهد داد؛ این در حالی است که به تدریج اگر گشایش بیشتری شد، ما گشایش بیشتری نیز در این سامانه فراهم خواهیم کرد؛ این یک اعلام آمادگی برای کشور است که همه نیازهای واقعی تولیدکنندگان و واردکنندگان تامین خواهد شد. شریعتمداری خاطرنشان کرد: برخی از نواقصی که در حین کار پیش خواهد آمد، رفع خواهد شد؛ ضمن اینکه مجموعه صرافی هایی که سالها با آنها کار شده است، ساماندهی خواهند شد؛ این در حالی است که آن دسته از کالاهایی که با ارز ۳۸۰۰ تومانی تامین اعتبار می شدند، به میزان ۳۰ هزار میلیارد تومان تامین یارانه خواهند شد تا با دلار ۴۲۰۰ تومانی بتوانند خود را وفق دهند. وی اظهار داشت: اکنون در سامانه نیما، یک بنا ساخته شده ولی نیاز به محوطه سازی دارد و باید کار را با سرعت بیشتری پیش برد؛ بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۱۷ ارز نسبت به روز پنج شنبه افزایش و نرخ ۱۳ واحد پولی دیگر از جمله یورو کاهش یافت؛ نرخ ۹ ارز دیگر از جمله دلار ثابت ماند.

قیمت روز سکه در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۹

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
سکه بهار آزادی تک فروشی۱۷,۵۵۵,۰۰۰(۰٫۷۲%) ۱۲۵,۰۰۰۱۷,۴۵۵,۰۰۰۱۷,۵۵۵,۰۰۰۱۴:۳۸:۲۵
سکه امامی تک فروشی۱۸,۲۹۰,۰۰۰(۱٫۳۳%) ۲۴۰,۰۰۰۱۸,۰۰۰,۰۰۰۱۸,۲۹۰,۰۰۰۱۵:۲۹:۳۵
نیم سکه تک فروشی۸,۹۲۰,۰۰۰(۰٫۴۵%) ۴۰,۰۰۰۸,۸۹۵,۰۰۰۸,۹۲۰,۰۰۰۱۳:۵۷:۳۲
ربع سکه تک فروشی۵,۵۰۰,۰۰۰(۰٫۷۳%) ۴۰,۰۰۰۵,۴۶۵,۰۰۰۵,۵۰۰,۰۰۰۱۴:۳۸:۳۴
سکه گرمی تک فروشی۳,۵۳۵,۰۰۰(۰٫۷۱%) ۲۵,۰۰۰۳,۵۳۵,۰۰۰۳,۵۳۵,۰۰۰۱۲:۰۲:۱۲
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینارزش ذاتیزمان
سکه بهار آزادی۱۷,۵۲۵,۰۰۰(۰٫۷۲%) ۱۲۵,۰۰۰۱۷,۴۲۵,۰۰۰۱۷,۵۲۵,۰۰۰۱۸,۰۷۷,۵۴۴۱۴:۳۸:۲۵
سکه امامی۱۸,۲۴۰,۰۰۰(۱٫۳۳%) ۲۴۰,۰۰۰۱۷,۹۵۰,۰۰۰۱۸,۲۴۰,۰۰۰۱۸,۰۷۷,۵۴۴۱۵:۲۹:۳۵
نیم سکه۸,۸۹۰,۰۰۰(۰٫۴۵%) ۴۰,۰۰۰۸,۸۶۵,۰۰۰۸,۸۹۰,۰۰۰۹,۰۶۳,۷۷۲۱۳:۵۷:۳۲
ربع سکه۵,۴۶۰,۰۰۰(۰٫۷۴%) ۴۰,۰۰۰۵,۴۲۵,۰۰۰۵,۴۶۰,۰۰۰۴,۵۵۶,۸۸۶۱۴:۳۸:۳۴
سکه گرمی۳,۵۲۵,۰۰۰(۰٫۷۱%) ۲۵,۰۰۰۳,۵۲۵,۰۰۰۳,۵۲۵,۰۰۰۲,۲۶۶,۵۹۲۱۲:۰۲:۱۲

همچنین نرخ راند آفریقای جنوبی ۳ هزار و ۴۰۸ ریال، لیر ترکیه ۱۰ هزار و ۳۸۸ ریال، روبل روسیه ۶۷۸ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۴۵ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دار اسرالیا ۳۱ هزار و ۸۴۳ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۴ ریال، دار سنگاپور ۳۱ هزار و ۷۳۶ ریال، ده روپیه ریانکا ۲ هزار و ۶۶۱ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۹ هزار و ۲۳۴ ریال تعیین شد. نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۶۹۰ ریال، دینار لیبی ۳۱ هزار و ۳۶۱ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۶۳۳ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۳ هزار و ۲۳۱ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۷۱۶ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۹ هزار و ۳۷۱ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۳ هزار و ۸۳۰ ریال، افغانی افغانستان ۵۹۸ ریال، روبل جدید باروس ۲۱ هزار و ۰۰۱ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۰۷ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۷۲۲ ریال و بولیوار جدید ونزوئا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال ارزشگذاری شد.

 

منبع: روزنامه ابرار اقتصادی

به گزارش مهر ، براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (شنبه هشتم اردیبهشت ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با ۷۱۵ ریال کاهش نسبت به روز پنج شنبه ۵۷ هزار و ۸۶۱ ریال و هر یورو نیز با ۱۸۸ ریال افت در مدت مشابه ۵۰ هزار و ۹۵۶ ریال ارزشگذاری شد. براین اساس هر فرانک سوییس ۴۲ هزار و ۵۳۳ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۸۴۴ ریال، کرون نروژ ۵ هزار و ۲۷۵ ریال، کرون دامارک ۶ هزار و ۸۳۸ ریال، روپیه هند ۶۳۱ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۹ هزار و ۵۱۴ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۶ هزار و ۳۳۳ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۵۱۷ ریال، دار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۵۳ ریال، ریال عان ۱۰۹ هزار و ۲۳۶ ریال و دار کانادا ۳۲ هزار و ۷۳۷ ریال قیمت خورد.

قیمت دلار و نرخ ارزها در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۹

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دینار کویت۱۹۳,۰۴۰(۱٫۳۳%) ۲,۵۴۰۱۸۹,۹۷۰۱۹۳,۰۴۰۱۵:۲۹:۴۱
ریال عربستان۱۵,۴۴۰(۱٫۳۱%) ۲۰۰۱۵,۱۹۰۱۵,۴۴۰۱۵:۳۰:۴۲
ریال قطر۱۴,۲۸۰(۰%) ۰۱۴,۲۸۰۱۴,۲۸۰۴ اردیبهشت
ریال عمان۱۴۱,۵۰۰(۰%) ۰۱۴۱,۵۰۰۱۴۱,۵۰۰۴ اردیبهشت
دینار عراق۵۲(۰%) ۰۵۲۵۲۱ اردیبهشت
دینار بحرین۱۳۹,۵۰۰(۰%) ۰۱۳۹,۵۰۰۱۳۹,۵۰۰۴ اردیبهشت
لیر سوریه۱۱۰(۰%) ۰۱۱۰۱۱۰۱ اردیبهشت
کرون دانمارک۹,۴۲۰(۱٫۴%) ۱۳۰۹,۲۷۰۹,۴۲۰۱۵:۳۰:۴۲
کرون نروژ۷,۲۷۰(۱٫۳۹%) ۱۰۰۷,۱۵۰۷,۲۷۰۱۵:۳۰:۴۲
روپیه هند۸۶۰(۱٫۱۸%) ۱۰۸۶۰۸۶۰۱۳:۱۲:۴۲
روپیه پاکستان۴۷۰(۰%) ۰۴۷۰۴۷۰۱ اردیبهشت
دلار سنگاپور۴۳,۷۳۰(۱٫۳۲%) ۵۷۰۴۳,۰۴۰۴۳,۷۳۰۱۵:۳۰:۴۲
دلار هنگ کنگ۷,۳۷۰(۱٫۲۴%) ۹۰۷,۲۶۰۷,۳۷۰۱۵:۲۱:۴۲
رینگیت مالزی۱۴,۷۷۰(۱٫۳%) ۱۹۰۱۴,۵۳۰۱۴,۷۷۰۱۵:۲۹:۴۱
بات تایلند۲,۰۴۰(۰%) ۰۲,۰۴۰۲,۰۴۰۴ اردیبهشت
روبل روسیه۹۳۰(۲٫۲%) ۲۰۹۱۰۹۳۰۱۵:۲۱:۴۲
منات آذربایجان۳۳,۸۸۰(۰%) ۰۳۳,۸۸۰۳۴,۴۶۰۲۹ فروردین
درام ارمنستان۱۲۰(۰%) ۰۱۲۰۱۲۰۱ اردیبهشت
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دلار۴۲,۰۰۰(۰%) ۰۴۲,۰۰۰۴۲,۰۰۰۲۲ فروردین
دلار فردایی / سبزه۴۸,۱۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۸۰۴۸,۴۶۰۲۵ بهمن
دلار فردایی / افشار۴۸,۸۳۰(۰%) ۰۴۸,۸۳۰۴۸,۸۳۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / سبزه۴۷,۷۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۰۰۴۸,۵۰۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / افشار۴۹,۰۶۰(۰%) ۰۴۹,۰۶۰۴۹,۰۶۰۲۵ بهمن
دلار / سلیمانیه۵۵,۲۰۰(۰%) ۰۵۵,۲۰۰۵۵,۲۰۰۵ اردیبهشت
یورو۶۸,۹۰۰(۰%) ۰۶۸,۳۵۰۶۹,۳۶۰۱۵:۳۰:۴۲
پوند انگلیس۷۹,۱۵۰(۰٫۳۲%) ۲۵۰۷۷,۸۸۰۷۹,۱۵۰۱۵:۳۰:۴۲
درهم امارات۱۵,۰۶۰(۲٫۲۶%) ۳۴۰۱۴,۹۴۰۱۵,۱۸۰۱۵:۳۰:۴۲
لیر ترکیه۱۴,۳۲۰(۱٫۳۴%) ۱۹۰۱۴,۰۹۰۱۴,۳۲۰۱۵:۳۰:۴۲
یوان چین۹,۱۳۰(۱٫۳۳%) ۱۲۰۸,۹۹۰۹,۱۳۰۱۵:۳۰:۴۲
ین ژاپن۵,۱۰۰(۰%) ۰۵,۱۰۰۵,۱۰۰۳ اردیبهشت
دلار کانادا۴۵,۱۴۰(۱٫۳۲%) ۵۹۰۴۴,۴۲۰۴۵,۱۴۰۱۵:۳۰:۴۲
دلار استرالیا۴۳,۸۷۰(۱٫۳۲%) ۵۷۰۴۳,۱۷۰۴۳,۸۷۰۱۵:۳۰:۴۲
دلار نیوزیلند۴۱,۰۰۰(۱٫۳۳%) ۵۴۰۴۰,۳۵۰۴۱,۰۰۰۱۵:۳۰:۴۲
فرانک سوئیس۵۸,۵۹۰(۱٫۳۳%) ۷۷۰۵۷,۶۶۰۵۸,۵۹۰۱۵:۳۰:۴۲
افغانی۷۳۰(۰%) ۰۷۳۰۷۳۰۳ اردیبهشت
کرون سوئد۶,۶۸۰(۱٫۲۱%) ۸۰۶,۵۸۰۶,۶۸۰۱۵:۲۱:۴۲

قیمت حواله ارزی در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۹

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
حواله یورو شرکتی۶۶,۷۰۰(۰%) ۰۶۶,۷۰۰۶۷,۰۰۰۱۹ فروردین
حواله یورو شخصی۶۶,۷۰۰(۰%) ۰۶۶,۷۰۰۶۷,۰۰۰۱۹ فروردین
حواله یورو دستی ترکیه۵۷,۵۵۰(۰%) ۰۵۷,۵۵۰۵۷,۵۵۰۳ اسفند
حواله روپیه هند۸۳۰(۰%) ۰۸۳۰۸۳۰۲۹ فروردین
حواله کرون سوئد۶,۴۹۰(۰%) ۰۶,۴۹۰۶,۴۹۰۲۹ فروردین
حواله فرانک سوییس۵۶,۳۵۰(۰%) ۰۵۶,۳۵۰۵۶,۳۵۰۲۹ فروردین
حواله یوان چین۸,۶۸۰(۰%) ۰۸,۶۸۰۸,۶۸۰۲۹ فروردین
حواله رینگیت مالزی۱۴,۰۲۰(۰%) ۰۱۴,۰۲۰۱۴,۰۲۰۲۹ فروردین
حواله ریال عمان۱۳۵,۰۳۰(۰%) ۰۱۳۵,۰۳۰۱۳۵,۰۳۰۱۸ فروردین
حواله دینار کویت۱۶۰,۰۰۰(۰%) ۰۱۶,۰۰۰۱۶۰,۰۰۰۲۸ بهمن
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
حواله دلار آمریکا شرکتی۵۵,۶۰۰(۰%) ۰۵۵,۶۰۰۵۶,۹۹۰۲۸ فروردین
حواله دلار آمریکا شخصی۵۴,۳۵۰(۰%) ۰۵۴,۳۵۰۵۴,۶۰۰۱۹ فروردین
حواله دلار دستی ترکیه۵۴,۲۵۰(۰%) ۰۵۴,۲۵۰۵۴,۲۵۰۱۹ فروردین
حواله پوند۷۷,۸۹۰(۰%) ۰۷۷,۸۹۰۷۷,۸۹۰۲۹ فروردین
حواله درهم امارات۱۳,۷۵۰(۰%) ۰۱۳,۷۵۰۱۳,۷۶۰۱۶ فروردین
حواله دلار کانادا۴۵,۰۱۰(۰%) ۰۴۵,۰۱۰۴۵,۰۱۰۲۹ فروردین
حواله دلار استرالیا۴۳,۹۰۰(۰%) ۰۴۳,۹۰۰۴۳,۹۰۰۲۹ فروردین
حواله دلار نیوزلند۴۰,۰۰۰(۰%) ۰۴۰,۰۰۰۴۰,۰۰۰۱۸ فروردین
حواله ین ژاپن۵۱۰(۰%) ۰۵۱۰۵۱۰۲۹ فروردین
حواله روبل روسیه۹۲۰(۰%) ۰۹۲۹۲۰۲۸ بهمن

صرافی پارسه : خرید و فروش انواع حواله ارزی ، اعلام نرخ لحظه ای ارز ، خرید و فروش دلار ، خرید و فروش سکه ، ارسال پول به ایران ، ارسال پول به کشورهای دیگر

راه های ارتباطی صرافی پارسه :

تماس با شماره های : ۵۴۹۰۱ (خط ویژه) – ۸۸۹۰۸۰۰۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۱

فکس :  ۸۸۸۵۴۳۸۴

آدرس : تهران، میدان فاطمی، ضلع جنوب شرقی، پلاک ۴/۱

کانال تلگرام : صرافی پارسه

وبسایت : www.parsehex.com

اخبار صرافی پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *