انتقال ارز توسط صرافی

انتقال ارز توسط صرافی

اما موضوع این است که مسائل داخلی نیز بر مشکلات ارزی کشور اثر مستقیم داشته است. نماینده مردم فاورجان در مجلس دهم با اشاره به مسائل داخلی کشور بیان داشت: بدهی سنگین دولت به بانک ها و پیمانکاران از جمله مسائلی است که بر مشکلات ارزی تاثیرگذار بود،
از سوی دیگر فعالیت صرافی های غیر مجاز یا دخالت های دلالان در بازار نابسامانی هایی را رقم زدند. در حال حاضر مسئولان دولتی به نوعی فرار رو به جلو دارند و می خواهند منشأ و ریشه نابسامانی های بازار ارز را به خارج از کشور برگردانند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد دولت تاکید کرد: مسائل داخلی وخارجی بر مشکلات بازار ارز تاثیرگذار است اما دولت با فرار رو به جلو می خواهد همه مشکلات را به موضوعات خارج از کشور مرتبط کند.
سیدنار موسوی ارگانی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به اینکه دولت مشکلات ارزی را در خارج از کشورمی داند، اظهارداشت: منشأ مشکلات ارزی می تواند داخلی و خارجی باشد،
به اینگونه نیست که علت نوسانات بازار ارز را به مباحثی که ترامپ رئیس جمهور آمریکا مطرح می کند، مرتبط بدانیم. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در برخی مواقع نوسانات ارزی را به مسائل منطقه ای و تحوات سیاسی و اجتماعی کشورهای همسایه ربط می دهند.

ارزهای رمزنگار برای صرافی ها

یکی از مدیران ارشد صندوق بین امللی پول از سیاست گذاران ایرانی خواست به اصلاح سیستم بانکی که با رویه فعلی، استقراض شرکتهای کوچک و متوسط را دشوار کرده است بپردازند.
به گزارش ایسنا، به گفته جهاد آزور مدیر منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول- دولت ایران نیاز دارد تا اصلاحات اقتصادی را با سرعت بیشتری اجرا کند .
یکی از آنها با توجه به تصمیم احتمالی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای ترک توافق اتمی سال ۲۰۱۵ ،اصلاحات ساختاری و اساسی در سیستم بانکی این کشور است. وی در جریان مصاحبه ای گفت: این احتمال که آمریکا از توافق هسته ای خارج خواهد شد باعث ایجاد باتکلیفی می شود و برای از بین بردن این باتکلیفی و ثبات بخشیدن به بازار باید کارهایی انجام داد.

وی گفت: دلالان با ارز قابل توجهی که در اختیار دارند، اجازه اشباع شدن بازار ارز و اسکناس دلار را می دادند. هدف دلالان اخفال در بازار ارز بود و همین مسائل بر نابسامانی بازار ارز تاثیر گذار بود.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دولت بر عوامل خارجی تاکید بیشتری دارد، بیان داشت: یکی از انتقاداتی که به دولت احمدی نژاد وارد است عدم توانایی ساماندهی بازار ارز بود، در ابتدای دولت روحانی نیز شاهد بودیم مسئولان کشور به این نقد تاکید داشتند، اما اکنون شاهد تکرار همان نابسامانی ها در بازار ارز هستیم.
موسوی ارگانی با بیان اینکه رئیس جمهور و معاون اول به آرشیو سخنرانی های شان در زمینه بازار رجوع کنند، اظهار داشت: آنها علت نابسامانی های بازار ارز را ناتوانایی مدیران دولت وقت می دانستند و اکنون مشکلات ارز را به گردن مسائل خارج از کشور می اندازند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به نظر می رسد در حال حاضر مسئولان دولتی به نوعی فرار رو به جلو دارند و می خواهند منشأ و ریشه نابسامانی های بازار ارز را به خارج از کشور برگردانند.

نقش صرافی ها در اقتصاد کشور

ترامپ تا دوازدهم ماه میلادی کنونی فرصت دارد در خصوص ترک توافق هسته ای تصمیم بگیرد و مقامات ایرانی اخیرا اقدام به یکسان سازی نرخ ارز کرده اند و همچنین بانک مرکزی عرضه ارز را در زمان کنونی متوقف و انتقال ارز توسط صرافی ها از طریق سیستم حواله را ممنوع کرده است.
آزور با حمایت از این اقدامات گفت: یکسان سازی نرخ ارز به حذف تحریفات بازار و بهبود رقابت پذیری کمک می کند. به تدریج کسری بودجه ایران که طبق تخمین های صندوق به ۷.۲ درصد از تولید ناخالص داخلی تا سال ۲۰۱۷ رسیده است را کاهش می دهد و به اقتصاد کمک می کند تنظیم شود.
وی اظهار کرد: صندوق بین المللی پول بارها از دولت ایران خواسته است نهادهای وام دهنده را بازسازی و سرمایه آن ها را افزایش دهد. اگر می خواهید سطح رشد خود را افزایش دهید باید دسترسی به منابع مالی را بهبود دهید و این امر مستلزم سیستم بانکی خوب است.

قیمت روز سکه در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۵

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
سکه بهار آزادی تک فروشی۱۹,۷۸۰,۰۰۰(۵٫۳۲%) ۱,۰۰۰,۰۰۰۱۹,۰۰۵,۰۰۰۱۹,۷۸۰,۰۰۰۱۵:۲۱:۰۴
سکه امامی تک فروشی۲۱,۰۰۰,۰۰۰(۶٫۸۷%) ۱,۳۵۰,۰۰۰۱۹,۸۸۰,۰۰۰۲۱,۰۰۰,۰۰۰۱۴:۵۳:۳۹
نیم سکه تک فروشی۱۰,۳۰۰,۰۰۰(۶٫۹۶%) ۶۷۰,۰۰۰۹,۸۲۵,۰۰۰۱۰,۳۳۰,۰۰۰۱۴:۵۷:۰۵
ربع سکه تک فروشی۶,۱۴۰,۰۰۰(۶٫۹۷%) ۴۰۰,۰۰۰۵,۸۹۰,۰۰۰۶,۲۴۰,۰۰۰۱۴:۵۶:۰۴
سکه گرمی تک فروشی۳,۸۰۰,۰۰۰(۲٫۴۳%) ۹۰,۰۰۰۳,۷۱۰,۰۰۰۳,۸۰۰,۰۰۰۱۴:۵۶:۰۴
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینارزش ذاتیزمان
سکه بهار آزادی۱۹,۷۵۰,۰۰۰(۵٫۳۳%) ۱,۰۰۰,۰۰۰۱۸,۹۷۵,۰۰۰۱۹,۷۵۰,۰۰۰۲۰,۰۱۷,۵۷۵۱۵:۲۱:۰۴
سکه امامی۲۰,۹۵۰,۰۰۰(۶٫۸۹%) ۱,۳۵۰,۰۰۰۱۹,۸۲۰,۰۰۰۲۰,۹۵۰,۰۰۰۲۰,۰۱۷,۵۷۵۱۴:۵۳:۳۹
نیم سکه۱۰,۲۷۰,۰۰۰(۶٫۹۸%) ۶۷۰,۰۰۰۹,۷۹۵,۰۰۰۱۰,۳۰۰,۰۰۰۱۰,۰۳۳,۷۸۷۱۴:۵۷:۰۵
ربع سکه۶,۱۰۰,۰۰۰(۷٫۰۲%) ۴۰۰,۰۰۰۵,۸۵۰,۰۰۰۶,۲۰۰,۰۰۰۵,۰۴۱,۸۹۴۱۴:۵۶:۰۴
سکه گرمی۳,۷۹۰,۰۰۰(۲٫۴۳%) ۹۰,۰۰۰۳,۷۰۰,۰۰۰۳,۷۹۰,۰۰۰۲,۵۰۵,۱۳۰۱۴:۵۶:۰۴

از سوی دیگر در همین مدت قیمت طلای ۱۸ عیار در بازار داخلی نیز افزایش پیدا کرده است. این نوع طلا در اواخر سال قبل در حدود ۱۵۳ هزار تومان قیمت داشت، اما در تعطیلات به ۱۵۷ هزار تومان و بعد به ۱۶۰ هزار تومان رسید.
اتفاقی که به گران شدن قیمت سکه هم دامن زده است. روند افزایشی قیمت طلای داخلی از مدتی قبل آغاز شده بود و این رسیدن قیمت طلای ۱۸ عیار به ۱۶۰ هزار تومان هم رکورد تازه ای برای این نوع طلا محسوب می شود.
از طرف دیگر طلای جهانی در این بازه زمانی با نوسانات زیادی همراه شد. در اواخر سال ۱۳۹۶ طلای جهانی با قیمت حدود ۱۳۱۶ دلار داد و ستد شد. در میانه های تعطیلات تا ۱۳۵۶ دلار هم بالا رفت و در نهایت بر روی ۱۳۳۳ دلار ایستاد.

وی گفت: بایستی قیمت ها سطح خاصی از ثابت را نشان دهند و بخش خصوصی امکان یابد به سرمایه گذاری علاقه مند شود. کارشناسان یکی از دلایل افزایش یکباره قیمت سکه را افزایش قیمت دلار عنوان می کنند.
در همین بازه زمانی دلار هم با افزایش قیمت روبرو شد. در آخرین روز سال گذشته دلار در بازار آزاد با نرخ ۴۹۰۰ تومان فروخته می شد. اما در تعطیلات نوروزی و با باز شدن صرافی ها این قیمت به ۵۰۰۰ تومان و در ادامه به ۵۱۰۰ تومان رسید تا بالاترین قیمت برای تاکنون رقم بخورد.
البته در حال حاضر بار دیگر دلار در بازار آزاد با دو نرخ مشاهده می شود. یکی دلار بانکی با قیمت حدود ۴۹۰۰ تومان و دیگری دلار آزاد با قیمت ۵۱۰۰ تومان. که البته دلار بانکی عملا به متقاضیان فروخته می شود و آن ها مجبور هستند به سراغ دلار آزاد بروند.

قیمت دلار و نرخ ارزها در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۵

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دینار کویت۲۱۴,۹۴۰(۵٫۴۹%) ۱۱,۱۸۰۲۰۳,۵۷۰۲۱۶,۰۴۰۱۵:۱۵:۲۱
ریال عربستان۱۷,۲۱۰(۵٫۵۲%) ۹۰۰۱۶,۳۰۰۱۷,۳۰۰۱۵:۱۷:۱۵
ریال قطر۱۴,۲۸۰(۰%) ۰۱۴,۲۸۰۱۴,۲۸۰۴ اردیبهشت
ریال عمان۱۴۱,۵۰۰(۰%) ۰۱۴۱,۵۰۰۱۴۱,۵۰۰۴ اردیبهشت
دینار عراق۵۲(۰%) ۰۵۲۵۲۱ اردیبهشت
دینار بحرین۱۳۹,۵۰۰(۰%) ۰۱۳۹,۵۰۰۱۳۹,۵۰۰۴ اردیبهشت
لیر سوریه۱۱۰(۰%) ۰۱۱۰۱۱۰۱ اردیبهشت
کرون دانمارک۱۰,۳۶۰(۵٫۵%) ۵۴۰۹,۸۱۰۱۰,۴۱۰۱۵:۱۷:۱۵
کرون نروژ۸,۰۱۰(۵٫۸۱%) ۴۴۰۷,۵۹۰۸,۰۵۰۱۵:۱۷:۱۵
روپیه هند۹۶۰(۵٫۴۹%) ۵۰۹۳۰۹۷۰۱۵:۱۵:۲۱
روپیه پاکستان۴۷۰(۰%) ۰۴۷۰۴۷۰۱ اردیبهشت
دلار سنگاپور۴۸,۴۲۰(۵٫۵۶%) ۲,۵۵۰۴۵,۸۶۰۴۸,۶۶۰۱۵:۱۷:۱۵
دلار هنگ کنگ۸,۲۱۰(۵٫۳۹%) ۴۲۰۷,۷۸۰۸,۲۶۰۱۵:۱۷:۱۵
رینگیت مالزی۱۶,۳۷۰(۵٫۲۷%) ۸۲۰۱۵,۵۱۰۱۶,۴۶۰۱۵:۱۵:۲۱
بات تایلند۲,۰۴۰(۰%) ۰۲,۰۴۰۲,۰۴۰۴ اردیبهشت
روبل روسیه۱,۰۳۰(۷٫۲۹%) ۷۰۹۷۰۱,۰۳۰۱۵:۱۷:۱۵
منات آذربایجان۳۳,۸۸۰(۰%) ۰۳۳,۸۸۰۳۴,۴۶۰۲۹ فروردین
درام ارمنستان۱۲۰(۰%) ۰۱۲۰۱۲۰۱ اردیبهشت
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دلار۴۲,۰۰۰(۰%) ۰۴۲,۰۰۰۴۲,۰۰۰۲۲ فروردین
دلار فردایی / سبزه۴۸,۱۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۸۰۴۸,۴۶۰۲۵ بهمن
دلار فردایی / افشار۴۸,۸۳۰(۰%) ۰۴۸,۸۳۰۴۸,۸۳۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / سبزه۴۷,۷۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۰۰۴۸,۵۰۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / افشار۴۹,۰۶۰(۰%) ۰۴۹,۰۶۰۴۹,۰۶۰۲۵ بهمن
دلار / سلیمانیه۶۳,۱۰۰(۸٫۴۲%) ۴,۹۰۰۶۲,۵۵۰۶۳,۱۰۰۱۳:۴۱:۱۰
یورو۷۳,۴۵۰(۰٫۴۲%) ۳۱۰۷۳,۴۵۰۷۳,۴۵۰۱۲:۲۷:۵۲
پوند انگلیس۸۷,۲۹۰(۵٫۳۱%) ۴,۴۰۰۸۲,۶۸۰۸۷,۷۴۰۱۵:۱۷:۱۵
درهم امارات۱۷,۵۶۰(۵٫۴۷%) ۹۱۰۱۶,۶۳۰۱۷,۶۵۰۱۵:۱۷:۱۵
لیر ترکیه۱۵,۲۵۰(۵٫۵۴%) ۸۰۰۱۴,۷۴۰۱۵,۳۳۰۱۵:۱۷:۱۵
یوان چین۱۰,۱۴۰(۵٫۳%) ۵۱۰۹,۶۰۰۱۰,۱۹۰۱۵:۱۷:۱۵
ین ژاپن۵,۱۰۰(۰%) ۰۵,۱۰۰۵,۱۰۰۳ اردیبهشت
دلار کانادا۵۰,۲۲۰(۵٫۷۵%) ۲,۷۳۰۴۷,۵۶۰۵۰,۴۷۰۱۵:۱۷:۱۵
دلار استرالیا۴۸,۶۳۰(۵٫۸۶%) ۲,۶۹۰۴۶,۰۶۰۴۸,۸۸۰۱۵:۱۷:۱۵
دلار نیوزیلند۴۵,۲۸۰(۵٫۳۳%) ۲,۲۹۰۴۲,۸۹۰۴۵,۵۱۰۱۵:۱۷:۱۵
فرانک سوئیس۶۴,۵۳۰(۵٫۳۷%) ۳,۲۹۰۶۱,۱۲۰۶۴,۸۶۰۱۵:۱۷:۱۵
افغانی۷۳۰(۰%) ۰۷۳۰۷۳۰۳ اردیبهشت
کرون سوئد۷,۳۳۰(۶٫۲۳%) ۴۳۰۶,۹۴۰۷,۳۷۰۱۵:۱۷:۱۵

| ۵۴۹۰۱ (خط ویژه)

اخبار صرافی پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *