رفع حباب نرخ سکه توسط بانک مرکزی

افزایش قیمت ارز

رفع حباب نرخ سکه توسط بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی از احتمال آغاز حراج سکه در آینده خبر داد و گفت: بانک مرکزی با عرضه سکه، حباب پیش آمده را از بین می برد. ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی در گفت و گو با ایرنا در خصوص اینکه چرا بازار طلا از دلار ۴۲۰۰ تومانی تبعیت می کند و قیمت سکه طلا بالاتر از ارزش واقعی آن است، گفت: سکه شرایط خاص خود را دارد. وی افزود: در گذشته نیز شاهد حباب در نرخ سکه بودیم و بانک مرکزی از طریق پیش فروش و حراج سکه را به بازار عرضه می کرد تا حباب از بین برود و با دلار هماهنگ شود.

رئیس بانک مرکزی گفت: ممکن است در آینده بحث حراج سکه را نیز داشته باشیم. صرافی های معتبر ارز مورد نیاز کاروان های ورزشی تامین میکنند. سیف همچنین درباره تامین ارز مورد نیاز کاروان ورزشی کشور در مجامع بین المللی نیز گفت: بانک مرکزی با وزارت ورزش و جوانان در تماس است و مشکلی در تامین ارز مورد نیاز این کاروان ها وجود ندارد ارزهای گوناگون را میتوان در صرافی ها جست جو کرد. دولت از ۲۱ فروردین ماه یکسان سازی نرخ ارز را با اعلام قیمت هر دلار ۴۲۰۰ تومان کلید زد و در ۱۰ روز گذشته ضمن تهیه و تصویب دستورالعمل های تامین ارز مورد نیاز هموطنان در دولت، از سوی بانک مرکزی به صرافی ها اعلام شده است.

صرافی ها یکی از بازیگران سامانه ارز

رییس شورای پول و اعتبار در تبیین زمینه های تحقق دستاوردهای مثبت، تصریح کرد: همه عوامل اقتصادی در این خصوص فعال بودند و نظام بانکی به عنوان یکی از عوامل اصلی، سعی کرده علی رغم محدودیت ها و تنگنای تسهیلاتی در زمینه کمک به تحرک واحدها و بنگاه های تولیدی و اقتصادی نقش ایفا کند. بدین ترتیب در سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ نظام بانکی توانست تسهیلاتی را به صورت هدفمند در اختیار صرافی های کوچک و متوسط قرار دهد تا بیشترین تاثیر را در تحقق رشد اقتصادی داشته باشد. رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۶ توانستیم به بازار پولی مصون از فعالیت های آسیب زننده موسسات غیرمجاز دست پیدا کنیم، افزود: فعالیت نهادهای غیرمجاز، هزینه هایی ایجاد کرد و اگر جلوگیری از فعالیت این نهادها چند سال زودتر اتفاق می افتاد بسیار راحت تر و کم هزینه تر بود. به همین ترتیب اگر چند سال دیرتر این اتفاق می افتاد هزینه های سنگین تری را تحمیل می کرد.

نمیتوانم برخی مسائل را در مورد ارز مطرح کنم رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر می توانم برخی از مسائل را مطرح کنم، گفت: مدل جدید ارزی که با انسجام تیم اقتصادی دولت اتخاذ شده، بهترین تصمیم ممکن در برهه کنونی است. به گزارش بانک مرکزی، سیف گفت: در زمینه ثبات و آرامش در بازارها و تحقق تورم تک رقمی بعد از ۲۶ سال که دو سال متوالی هم ادامه داشته، دستاورد ارزشمندی داشتیم و پیش بینی ها حاکی از آن است که تورم تک رقمی در سال ۱۳۹۷ هم ادامه پیدا کند. سیف، یکی از پیش نیازها برای شروع حرکت و تحقق رشد اقتصادی را آرامش و پیش بینی پذیری اقتصاد عنوان کرد و افزود: در طول پنج سال گذشته، این روند حاکم بوده و علاوه بر آرامش در بازارها دستاوردهای مثبتی درخصوص خروج از رکود داشتیم؛ در سال ۱۳۹۵ ، رشد ۱۲.۵ درصدی که بالاترین رقم رشد کشورها در جهان بود، محقق شد. در سال ۱۳۹۶ هم، دستیابی به رشد اقتصادی بالای ۴ درصد قطعی است و امیدواریم پس از محاسبات نهایی، این رقم در محدوده ۵ درصد باشد.

خبر مهم از صرافی های مجاز و بازارگانان

سیف خاطرنشان کرد: دستیابی به این هدف، با محوریت بانک مرکزی و همکاری دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی حاصل شد و در حال حاضر اقتصاد ما از فعالیت های مخرب که می توانست شالوده اقتصاد کشور را متلاطم کند، مصون است. رییس کل بانک مرکزی ضمن ابراز تاسف از وضعیت مالباختگانی که در این موسسات سپرده گذاری کرده بودند، تاکید کرد: تلاش کردیم تا جایی که امکان دارد مشکل سپرده گذاران نهادهای غیرمجاز برطرف و بخشی از خسارت هایی که دیده بودند تامین شود؛ همچنین درخصوص یک یا دو درصد از سپرده گذارانی که مبالغ کلانی را در تعاونی های غیرمجاز سپرده گذاری کرده بودند، امید است با ترتیبات در نظر گرفته شده و نیز با شناسایی اموال جدید این تعاونی ها، بتوان از این اموال برای تصفیه و بازپرداخت سهم بیشتری از سپرده گذاران استفاده شود.

وی با بیان اینکه دولت و تمام قوا باید برای بهبود شرایط نظام بانکی تلاش کنند، عنوان کرد: همواره باید شرایط بانک ها و موسسات اعتباری و چالش های پیش روی آنها را به منظور بهبود عملکردشان مدنظر قرار داد تا بدین گونه، نظام بانکی از مسایلی که با آن مواجه است، رها شود. البته ذکر این نکته ضروری است که طی چهار سال اخیر اقدامات مثبتی برای ارتقای نظام بانکی انجام شده و نگرانی های کوتاه مدت برطرف شده است اما برای داشتن نظام بانکی کارا، نیاز است بانک ها به استانداردهای روز بانکداری بین المللی تجهیز شوند . وظیفه اصلی بانک مرکزی جلوگیری از نوسانات هیجانی کوتاه مدت در بازار ارز است. سیف با تاکید بر اینکه در شرایط عادی، نرخ ارز تابع عرضه و تقاضاست ولی در حالت تعادل عرضه و تقاضا ممکن است به دلیل هیجانات و التهاباتی که بر اطمینان و انتظارات اثر میگذارد شاهد نوسانات در نرخ باشیم، گفت: با وجود ثباتی که طی سال های اخیر بر بازار ارز حاکم شده بود، این بازار در نیمه دوم سال ۹۶ ، دچار التهاباتی شد. باید به این نکته توجه داشت که نرخ ارز تابعی است از واقعیت های اقتصادی و تعادل بین عرضه و تقاضاست. در این بین به مانند دیگر مدل های جهانی، وظیفه اصلی بانک مرکزی جلوگیری از نوسانات هیجانی کوتاه مدت است، چراکه نوسانات رخ داده در بازار، سیاست های ارزی را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

حجم تقاضا برای تامین ارز موردنیاز از طریق این کانال ها در بازار بسیار بالا بود و باعث از بین رفتن کنترل ها بر بازار ارز و ناکارامدی ابزارها می شود. بعد از دولت و بانک مرکزی تامین ارز مورد نیاز مردم بر عهده صرافی ها می باشد. موضوع مصون سازی دارایی ها از طریق تبدیل به ارز و خروج ارز از کشور نیز با توجه به وضعیت موجود در بازار ارز و از طریق تحرکات دشمنان خارجی از دیگر عوامل بروز نابسامانی در بازر ارز بود. همچنین عدم تعادل بودجه ای که دولت در نتیجه آن سلطه مالی ایجاد می کند و باعث افزایش حجم نقدینگی می شود، نهایتا باعث بروز تورم و افزایش تقاضای ارز خواهد شد. رئیس کل بانک مرکزی در خصوص محدودیت های موجود در استفاده از ابزارهای پرداخت بین المللی عنوان کرد: به دلیل شرایط تحریم و عدم همکاری بانک های بزرگ بین المللی برای تسویه معاملات تجاری و در نتیجه نقل و انتقال منابع در سطوح بین المللی، با دشواری هایی روبرو هستیم و این امر نیاز به نقدینگی و تسویه حساب از طریق قدیمی ترین شیوه های پرداخت که همان استفاده از اسکناس است را به صورت اجباری ایجاب می کند. استفاده از اسکناس در حجم زیاد در معامات دنیا روشی منسوخ است ولی به دلیل محدودیت های موجود ما ناگزیر به استفاده از این روش هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر می توانم برخی از دلایل بروز التهابات در بازار ارز را بیان کنم و امیدوارم در آینده بتوانم این موارد را به تفصیل بیان کنم، آنچه مسلم است نباید اجازه دهیم دشمنان از اطلاعات ما سود و بهره ببرند . در شرایطی که تعادل میان عرضه و تقاضا بر بازار حاکم است، فضاسازی و التهاب آفرینی می تواند، موجب بروز شوک و عدم تعادل هایی شود. به بیان بهتر این التهابات با اقدامات دشمنان خارجی آغاز می شود و سفته بازان با اقدامات خود در داخل به آن دامن می زنند. رییس کل بانک مرکزی درخصوص چرایی بروز ناآرامی ها در بازار ارز عنوان کرد: عدم نظارت و مراقبت در بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور که در خوشبینانه ترین شرایط، صرف واردات کالاهای قاچاق می شد. در ظاهر بانک مرکزی ارزی را تخصیص می داد، اما همه ارز حاصل از صادرات غیر نفتی کشور به بازار عرضه می شد، که این مدل می توانست برای کشور مخرب نیز باشد. همان طور که رییس جمهور نیز اشاره کردند تصمیمات اخیر در حوزه سیاست های ارزی، بهترین انتخابی است که در شرایط فعلی می توانست اتخاذ شود. سیف در ادامه دلایل نابسامانی بازار ارز تصریح کرد: از دیگر دلایل نابسامانی، وجود استثنائات برای واردات کالاهای خارج از کانال های رسمی و خارج از چارچوب های سیاست تجاری کشور مانند مناطق آزاد، مناطق ویژه اقتصادی، کوله بری، ته لنجی و کالای همراه مسافر است.

قیمت روز سکه در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۳

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینارزش ذاتیزمان
سکه بهار آزادی۱۷,۴۰۵,۰۰۰(۰٫۸۶%) ۱۵۰,۰۰۰۱۷,۴۰۵,۰۰۰۱۷,۴۸۰,۰۰۰۱۳,۱۷۲,۰۱۰۱۱:۵۹:۴۸
سکه امامی۱۷,۷۰۰,۰۰۰(۲٫۸۲%) ۵۰۰,۰۰۰۱۷,۷۰۰,۰۰۰۱۸,۱۹۰,۰۰۰۱۳,۱۷۱,۵۱۵۱۶:۳۲:۱۵
نیم سکه۸,۷۲۵,۰۰۰(۱٫۴۳%) ۱۲۵,۰۰۰۸,۷۲۵,۰۰۰۸,۸۳۰,۰۰۰۶,۶۱۰,۷۵۸۱۶:۳۲:۰۴
ربع سکه۵,۳۵۵,۰۰۰(۲٫۶۱%) ۱۴۰,۰۰۰۵,۳۵۵,۰۰۰۵,۴۵۰,۰۰۰۳,۳۳۰,۵۰۲۱۳:۴۷:۲۳
سکه گرمی۳,۵۳۰,۰۰۰(۰٫۸۵%) ۳۰,۰۰۰۳,۵۳۰,۰۰۰۳,۵۵۰,۰۰۰۱,۶۶۳,۴۲۸۱۲:۰۰:۵۴
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
سکه بهار آزادی تک فروشی۱۷,۴۲۵,۰۰۰(۰٫۸۶%) ۱۵۰,۰۰۰۱۷,۴۲۵,۰۰۰۱۷,۵۰۰,۰۰۰۱۱:۵۹:۴۸
سکه امامی تک فروشی۱۷,۹۰۰,۰۰۰(۱٫۹۶%) ۳۵۰,۰۰۰۱۷,۸۵۰,۰۰۰۱۸,۲۴۰,۰۰۰۱۶:۳۲:۰۴
نیم سکه تک فروشی۸,۷۵۵,۰۰۰(۱٫۴۳%) ۱۲۵,۰۰۰۸,۷۵۵,۰۰۰۸,۸۶۰,۰۰۰۱۶:۳۲:۰۴
ربع سکه تک فروشی۵,۳۸۵,۰۰۰(۲٫۶%) ۱۴۰,۰۰۰۵,۳۸۵,۰۰۰۵,۴۸۰,۰۰۰۱۳:۴۷:۲۳
سکه گرمی تک فروشی۳,۵۴۰,۰۰۰(۰٫۸۵%) ۳۰,۰۰۰۳,۵۴۰,۰۰۰۳,۵۶۰,۰۰۰۱۲:۰۰:۵۴

قیمت دلار و نرخ ارزها در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۳

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دینار کویت۱۸۵,۳۱۰(۰%) ۰۱۸۵,۳۱۰۱۸۵,۳۱۰۱ اردیبهشت
ریال عربستان۱۴,۳۵۰(۱٫۱۸%) ۱۷۰۱۴,۳۵۰۱۴,۳۵۰۱۶:۰۵:۴۹
ریال قطر۱۴,۶۰۰(۵٫۹۶%) ۸۷۰۱۴,۶۰۰۱۴,۶۰۰۱۶:۳۶:۰۰
ریال عمان۱۴۵,۱۲۰(۰%) ۰۱۴۵,۱۲۰۱۴۵,۱۶۰۳۱ فروردین
دینار عراق۵۲(۰%) ۰۵۲۵۲۱ اردیبهشت
دینار بحرین۱۴۳,۵۰۰(۳%) ۴,۳۱۰۱۴۳,۵۰۰۱۴۳,۵۰۰۱۶:۳۴:۲۴
لیر سوریه۱۱۰(۰%) ۰۱۱۰۱۱۰۱ اردیبهشت
کرون دانمارک۹,۳۹۰(۰%) ۰۹,۳۹۰۹,۳۹۰۱ اردیبهشت
کرون نروژ۷,۰۲۰(۴٫۸۴%) ۳۴۰۷,۰۲۰۷,۱۲۰۱۶:۳۶:۲۳
روپیه هند۸۵۰(۲٫۴۱%) ۲۰۸۵۰۸۵۰۱۶:۳۸:۴۹
روپیه پاکستان۴۷۰(۰%) ۰۴۷۰۴۷۰۱ اردیبهشت
دلار سنگاپور۴۲,۲۰۰(۱٫۲۷%) ۵۳۰۴۲,۲۰۰۴۲,۲۰۰۱۶:۳۵:۰۸
دلار هنگ کنگ۷,۲۵۰(۰%) ۰۷,۲۵۰۷,۲۵۰۲۳ فروردین
رینگیت مالزی۱۳,۸۵۰(۵٫۲%) ۷۲۰۱۳,۸۵۰۱۴,۱۰۰۱۶:۳۶:۴۱
بات تایلند۲,۲۴۰(۰%) ۰۲,۲۴۰۲,۲۵۰۳۱ فروردین
روبل روسیه۸۹۰(۰%) ۰۸۹۰۸۹۰۱ اردیبهشت
منات آذربایجان۳۳,۸۸۰(۰%) ۰۳۳,۸۸۰۳۴,۴۶۰۲۹ فروردین
درام ارمنستان۱۲۰(۰%) ۰۱۲۰۱۲۰۱ اردیبهشت
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دلار۴۲,۰۰۰(۰%) ۰۴۲,۰۰۰۴۲,۰۰۰۲۲ فروردین
دلار فردایی / سبزه۴۸,۱۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۸۰۴۸,۴۶۰۲۵ بهمن
دلار فردایی / افشار۴۸,۸۳۰(۰%) ۰۴۸,۸۳۰۴۸,۸۳۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / سبزه۴۷,۷۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۰۰۴۸,۵۰۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / افشار۴۹,۰۶۰(۰%) ۰۴۹,۰۶۰۴۹,۰۶۰۲۵ بهمن
دلار / سلیمانیه۵۴,۲۵۰(۰٫۹۳%) ۵۰۰۵۴,۲۵۰۵۴,۲۵۰۱۳:۰۸:۰۶
یورو۶۸,۰۵۰(۰٫۰۷%) ۵۰۶۷,۹۵۰۶۸,۰۵۰۱۳:۰۴:۲۵
پوند انگلیس۷۹,۵۰۰(۱٫۵۷%) ۱,۲۳۰۷۹,۳۵۰۷۹,۵۰۰۱۶:۰۴:۰۲
درهم امارات۱۴,۹۸۰(۰٫۵۳%) ۸۰۱۴,۹۸۰۱۵,۰۸۰۱۶:۰۱:۰۴
لیر ترکیه۱۴,۵۰۰(۰٫۹%) ۱۳۰۱۴,۵۰۰۱۴,۵۰۰۱۶:۰۱:۳۷
یوان چین۹,۴۱۰(۲٫۶۶%) ۲۵۰۹,۴۱۰۹,۴۱۰۱۶:۰۲:۰۲
ین ژاپن۵,۱۰۰(۵٫۸۸%) ۳۰۰۵,۱۰۰۵,۱۰۰۱۶:۳۷:۳۱
دلار کانادا۴۴,۹۰۰(۰٫۲۲%) ۱۰۰۴۴,۹۰۰۴۴,۹۰۰۱۶:۳۷:۰۱
دلار استرالیا۴۴,۳۰۰(۰٫۲۵%) ۱۱۰۴۴,۳۰۰۴۴,۴۰۰۱۶:۳۸:۱۹
دلار نیوزیلند۴۰,۶۵۰(۱٫۵۵%) ۶۳۰۴۰,۶۵۰۴۰,۶۵۰۱۶:۳۸:۰۸
فرانک سوئیس۵۸,۱۰۰(۰٫۳۳%) ۱۹۰۵۸,۱۰۰۵۸,۱۰۰۱۶:۰۴:۲۰
افغانی۷۳۰(۱٫۳۷%) ۱۰۷۳۰۷۳۰۱۶:۳۹:۱۴
کرون سوئد۶,۷۱۰(۲٫۰۹%) ۱۴۰۶,۷۱۰۶,۷۱۰۱۶:۰۶:۵۲

قیمت حواله ارزی در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۳

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
حواله یورو شرکتی۶۶,۷۰۰(۰%) ۰۶۶,۷۰۰۶۷,۰۰۰۱۹ فروردین
حواله یورو شخصی۶۶,۷۰۰(۰%) ۰۶۶,۷۰۰۶۷,۰۰۰۱۹ فروردین
حواله یورو دستی ترکیه۵۷,۵۵۰(۰%) ۰۵۷,۵۵۰۵۷,۵۵۰۳ اسفند
حواله روپیه هند۸۳۰(۰%) ۰۸۳۰۸۳۰۲۹ فروردین
حواله کرون سوئد۶,۴۹۰(۰%) ۰۶,۴۹۰۶,۴۹۰۲۹ فروردین
حواله فرانک سوییس۵۶,۳۵۰(۰%) ۰۵۶,۳۵۰۵۶,۳۵۰۲۹ فروردین
حواله یوان چین۸,۶۸۰(۰%) ۰۸,۶۸۰۸,۶۸۰۲۹ فروردین
حواله رینگیت مالزی۱۴,۰۲۰(۰%) ۰۱۴,۰۲۰۱۴,۰۲۰۲۹ فروردین
حواله ریال عمان۱۳۵,۰۳۰(۰%) ۰۱۳۵,۰۳۰۱۳۵,۰۳۰۱۸ فروردین
حواله دینار کویت۱۶۰,۰۰۰(۰%) ۰۱۶,۰۰۰۱۶۰,۰۰۰۲۸ بهمن
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
حواله دلار آمریکا شرکتی۵۵,۶۰۰(۰%) ۰۵۵,۶۰۰۵۶,۹۹۰۲۸ فروردین
حواله دلار آمریکا شخصی۵۴,۳۵۰(۰%) ۰۵۴,۳۵۰۵۴,۶۰۰۱۹ فروردین
حواله دلار دستی ترکیه۴۶,۹۰۰(۰%) ۰۴۶,۹۰۰۴۶,۹۰۰۳ اسفند
حواله پوند۷۷,۸۹۰(۰%) ۰۷۷,۸۹۰۷۷,۸۹۰۲۹ فروردین
حواله درهم امارات۱۳,۷۵۰(۰%) ۰۱۳,۷۵۰۱۳,۷۶۰۱۶ فروردین
حواله دلار کانادا۴۵,۰۱۰(۰%) ۰۴۵,۰۱۰۴۵,۰۱۰۲۹ فروردین
حواله دلار استرالیا۴۳,۹۰۰(۰%) ۰۴۳,۹۰۰۴۳,۹۰۰۲۹ فروردین
حواله دلار نیوزلند۴۰,۰۰۰(۰%) ۰۴۰,۰۰۰۴۰,۰۰۰۱۸ فروردین
حواله ین ژاپن۵۱۰(۰%) ۰۵۱۰۵۱۰۲۹ فروردین
حواله روبل روسیه۹۲۰(۰%) ۰۹۲۹۲۰۲۸ بهمن

صرافی پارسه : خرید و فروش انواع حواله ارزی ، اعلام نرخ لحظه ای ارز ، خرید و فروش دلار ، خرید و فروش سکه ، ارسال پول به ایران ، ارسال پول به کشورهای دیگر

راه های ارتباطی صرافی پارسه :

تماس با شماره های : ۵۴۹۰۱ (خط ویژه) – ۸۸۹۰۸۰۰۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۱

فکس :  ۸۸۸۵۴۳۸۴

آدرس : تهران، میدان فاطمی، ضلع جنوب شرقی، پلاک ۴/۱

کانال تلگرام : صرافی پارسه

وبسایت : www.parsehex.com

اخبار صرافی پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *