فشار اقتصادی و افزایش قیمت ارز از دیدگاه رییس جمهور

فشار اقتصادی مردم و دیدگاه رییس جمهور

فشار اقتصادی و افزایش قیمت ارز و تاثیر آن بر زندگی مردم از دیدگاه رییس جمهور

از نظر رییس جمهور با اینکه افزایش قیمت ارز باعث فشار اقتصادی به مردم شده ولی از سوی دیگر باعث رونق صادرات شده است.
وی تاکید کرد میتوان از تهدید و تحریم ایجاد شده یک فرصت تاریخی ایجاد کرد.
دکتر روحانی در جمع ایرانیان مقیم اتریش در وین اینطور بیان کرد: با وجود فشارهای آمریکا علیه ایران باید از نظر سیاسی و اقتصادی فعال تر بود. وی گفت: باید از این فشارها فرصتی برای تولید و رونق کالاهای ایرانی ایجاد کرد و جلوی واردات کالای خارجی را گرفت.
 
رییس جمهور گفت درست است فشار اقتصادی مردم را در فشار قرار داده ولی در عوض باعث رونق صادرات و تولید بیشتر داخلی شده است. مثلا خودروسازان داخلی که به دلیل واردات خودرو خارجی دچار رکود بازار شده بودند اینک باید سه شیفت کار کنند تا جوابگوی نیاز مردم باشند.
به گفته دکتر روحانی باید تهدیدها و فشارهای آمریکا تبدیل به فضای مثبت در آینده کشور شود. “دست به دست یکدیگر دهیم به مهر میهن خویش را کنیم آباد”
 وی همچنین اظهار کرد: فشارهای اخیر و مشکلات ارزی سبب شده شفافیت بیشتری در بازار ارز ایجاد شود و هر کسی میتواند از اینکه ارز تخصیص یافته به واردات و صادرات در بانک مرکزی کجا و چگونه هزینه مشود.
 
رییس جمهور همچنین خاطر نشان کرد: دست خود ماست که از دردسر ایجاد شده فرصت خلق کنیم یا عقب نشینی کنیم و بترسیم. با وجودی که برخی شرکت های بزرگ اروپایی ادامه همکاری خود را با ایران قطع کرده اند ولی شرکت های متوسط و کوچک وجود دارند که حاضر به همکاری در زمینه تکنولوژی و .. با ایران اعلام همکاری کرده اند.

اخبار صرافی پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *