مجوز صرافی ها برای تامین نیازهای مردم

تاثیر رشد نرخ ارز در بازار مسکن

مجوز صرافی ها برای تامین نیازهای مردم

این مقام مسئول در بانک مرکزی با اشاره به اینکه پیش بینی های لازم برای تامین ارزهای خدمتی مانند ارز مسافرتی، دانشجویی، درمانی و … در سامانه نیا انجام گرفته است، گفت: فعا به رافی های مجاز اجازه داده شده دو کار اصلی را انجام دهند یکی اینکه در زمانی که بانک های ما به هر دلیل می توانند کار انتقال ارز را انجام دهند آنها از ظرفیت خودشان برای انتقال ارز استفاده کنند و دوم اینکه به عنوان خریدار در سامانه نیما می توانند ارزهای خرد مورد نیاز مردم را تامین کنند. مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی افزود: اجرت نقل و انتقال ارز از طریق تعیین کارمزد دیده می شود و با احتساب آن در نهایت نباید نرخ ارز از نرخ مصوب بیشتر باشد. حمید زمان زاده رییس گروه پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی نیز در این برنامه گفت: در هیچ کجای دنیا معاملات ارزی در کف خیابان انجام می شود. زمان زاده افزود: سامانه نیما همه معاملات ارزی را رصد و مدیریت می کند و همین باعث شفافیت تجارت می شود که در نهایت به تجارت و بازار ما کمک خواهد کرد. وی گفت: سامانه نیما هزینه های مبادلاتی صادرکنندگان و وارد کنندگان را کاهش می دهد.

مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی گفت: فعلا به صرافی های مجاز اجازه داده شده به عنوان خریدار از طریق سامانه نیما نیازهای ارزی خُرد مردم را تامین کنند. صرافی با خرید از سامانه نیما نیازهای مردم را بر طرف خواهند کرد .به گزارش مهر ، مهدی کرایی پور با اشاره به سابقه مدیریت ارزی کشور از طریق پرتال ارزی گفت: سامانه نیما جدا از بانک مرکزی در حقیقت دو بازیگر اصلی دارد؛ یکی سمت عرضه که صادرکنندگان هستند و دیگر سمت تقاضا که صرافی های مجاز و بانک ها هستند. صرافی های معتبر در این زمینه باید در حال رفع نیازهای مردم باشند. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دار در تجارت خارجی ما تقریبا نقشی ندارد گفت: معامله به بهترین قیمت برای طرفین، کاهش ریسک معاملات، کاهش واسطه ها و ایجاد شفافیت در معاملات از مزایای سامانه نیماست.

ارز صادراتی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران توسط دولت تکلیف برنامه ششم توسعه است.باید مشخص شود آیا حقوق یا پاداش های نجومی وجود دارد یا خیر و اگر وجود دارد برای چه پنهان می شود و اگر وجود ندارد باید باز پاسخ داده شود که چرا شفاف می شود. دولت در عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران تخطی کرده است وی با بیان اینکه تقاضای ما از دولت این بوده که حقوق و مزایای مقامات را شفاف کند، ادامه داد: پس از شفاف کردن حقوق مقامات و مدیران بسیاری از مسائل رفع می شود. نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر اینکه دولت در عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران تخطی کرده است، یادآور شد: این تخطی در درجه اول به ضرر خود دولتمردان است و این شائبه را ایجاد می کند که در بدنه دولت پرداخت هایی صورت می گیرد که همه از آن بی اطلاع هستند.

رییس گروه پژوهشی پژوهشکده بانک مرکزی با بیان اینکه سامانه نیما برای تامین نیاز قانونی و واقعی ارز راه اندازی شده است گفت: کسانی که خارج از این سامانه معامله کنند کارشان غیرقانونی است و ریسک های امنیتی آن بسیار بااست. فروش دار ۵۵۰۰ تومانی در بازار آزاد این در حالی است که اکنون نرخ هر دلار آمریکا در بازار آزاد تا سقف ۵۵۰۰ و هر یورو تا ۶۸۰۰ معامله م یشود. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:تعدادی از مایندگان در حال تهیه طرح سوالی درباره عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران هستند. غامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خانه ملت، با انتقاد از عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران توسط دولت براساس تکلیف برنامه ششم توسعه، گفت: دولت باید برای خاتمه دادن به تمامی شائبات، جوسازی و فضاسازی های مسموم رسانه های خارجی و شیطنت های برخی رسانه های داخلی موضوع حقوق و دریافتی را شفاف کند.

اجماع نمایندگان در تخطی دولت برای راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیرانوی افزد: تمام پرداختی ها اعم از حقوق و مزایا باید به صورت شفاف شفاف در سامانه قرار بگیرد.عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: تعدادی از نمایندگان در حال تهیه طرح سوالی درباره عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران هستند که نمایندگان در این طرح سوال برخلاف طرح سوال های قبلی اجماع دارند و همه عدم راه اندازی این سایت را تخطی می دانند.
دبیرکل بانک مرکزی اعلام کرد: از زمان آغاز دور جدید پیش فروش سکه تاکنون، ۵ میلیون قطعه سکه از طریق شعب بانک ملی ایران پیش فروش شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در دوران دولت احمدی نژاد، ۴۲ میلیارد دلار به بانک های عمومی و خصوصی داده اند و بانک ها به جای برطرف کردن نیاز مردم، ارز را چمدانی به جاهای دیگر بردند و فروختند و بانک مرکزی هم حساب و کتابی می کرد و در واقع منابع ارزی کشور در بانک های دوران دولت احمدی نژاد به تاراج رفت. عزت اله یوسفیان ما در گفتگو با خانه ملت، با اشاره به بی برنامگی بانک مرکزی برای جایگزینی یورو اظهار داشت: در حال حاضر تمام قراردادها داخلی، خارجی و صندوق توسعه ملی بر اساس دار است، حتی روند گردش مالی، اقتصادی و ارزی کشور با دار انجام می شود. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه جایگزینی یورو یک شبه حتی سه ماهه نیز امکان پذیر نیست، ادامه داد: مام قوانین کشور براساس دار تنظیم شده است، تمام قراردادهای خارجی با دار است و احتمال اینکه طرف مقابل با تغییر مبنای پولی قرارداد موافقت کند بسیار کم است.به گزارش ایرنا ،محمود احمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد سهم سررسیدهای یک ماهه حدود یک میلیون قطعه است و بقیه به سررسیدهای بالاتر اختصاص دارد. اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در آیین رومایی از سامانه ارزی نیا اعلام کرد: در جریان پیش فروش سکه ۶۵ هزار نفر چند میلیون سکه پیش خرید کرده اند که برخی از این افراد به تنهایی حدود ۲۶ هزار قطعه سکه خریده اند و اینگونه نیست که از جمعیت ۸۰ میلیون نفری ایران همه دنبال خرید سکه باشند و در صرافی ها و طلا فروشی ها صف بکشند.

دبیر کل بانک مرکزی تاکید کرد: با برنامه ای که بانک مرکزی دارد و عرضه سکه های پیش فروش شده، به تدریج قیمت مسکوکات طلا در بازار کاهش می یابد. ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی دو روز پیش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از احتمال حراجی سکه خبر داد و اعلام کرد که بانک مرکزی با برنامه ریزی، بازار سکه را متعادل خواهد کرد. پس از آغاز اجرای برنامه یکسان سازی ارز از سوی دولت از ۲۱ فروردین، بانک مرکزی دور جدید پیش فروش سکه را در ررسیدهای یک ماهه، سه ماهه، ۶ ماهه، ۹ ماهه، یک ساله، ۱۸ ماهه و دو ساله را کلید زد که تاکنون پیش فروش سکه در رسرسید یک ماهه و سه ماهه متوقف شده است.

به گزارش ایرنا ،محمود احمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد سهم سررسیدهای یک ماهه حدود یک میلیون قطعه است و بقیه به سررسیدهای بالاتر اختصاص دارد. اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در آیین رومایی از سامانه ارزی نیا اعلام کرد: در جریان پیش فروش سکه ۶۵ هزار نفر چند میلیون سکه پیش خرید کرده اند که برخی از این افراد به تنهایی حدود ۲۶ هزار قطعه سکه خریده اند و اینگونه نیست که از جمعیت ۸۰ میلیون نفری ایران همه دنبال خرید سکه باشند و در صرافی ها و طلا فروشی ها صف بکشند. وی علت توقف پیش فروش سکه در رسرسیدهای یک و سه ماهه را توان رب سکه برای پاسخگویی به تقاضا عنوان کرد. احمدی درباره حراج سکه و علت توقف آن توضیح داد: در جلسات حراجی چون در یک نقطه جلسه حراج برگزار می شد، چند نفر قیمت سازی می کردند و بعضا سکه ها با قیمت بالاتر از بازار فروخته می شد. وی افزود: موردی داشتیم که بسته ۱۰۰ تایی سکه را بالاتر از نرخ بازار خرید و از این رو برای جلوگیری از سوء استفاده ها، جلسات حراج لغو شد.

قیمت روز سکه در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۵

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
سکه بهار آزادی تک فروشی۱۷,۱۲۵,۰۰۰(۰٫۵۸%) ۱۰۰,۰۰۰۱۷,۱۲۵,۰۰۰۱۷,۲۷۵,۰۰۰۱۶:۲۴:۱۳
سکه امامی تک فروشی۱۷,۵۲۰,۰۰۰(۱٫۳۱%) ۲۳۰,۰۰۰۱۷,۵۲۰,۰۰۰۱۷,۸۰۰,۰۰۰۱۶:۰۶:۰۳
نیم سکه تک فروشی۸,۵۸۰,۰۰۰(۱٫۱۷%) ۱۰۰,۰۰۰۸,۵۸۰,۰۰۰۸,۶۹۰,۰۰۰۱۷:۱۳:۴۴
ربع سکه تک فروشی۵,۲۸۵,۰۰۰(۱٫۸۹%) ۱۰۰,۰۰۰۵,۲۸۵,۰۰۰۵,۳۶۵,۰۰۰۱۶:۲۳:۵۳
سکه گرمی تک فروشی۳,۴۹۰,۰۰۰(۰٫۵۷%) ۲۰,۰۰۰۳,۴۹۰,۰۰۰۳,۵۰۰,۰۰۰۱۶:۲۴:۰۵
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینارزش ذاتیزمان
سکه بهار آزادی۱۷,۱۰۵,۰۰۰(۰٫۵۸%) ۱۰۰,۰۰۰۱۷,۱۰۵,۰۰۰۱۷,۲۵۵,۰۰۰۱۶,۹۰۶,۱۷۶۱۶:۲۴:۱۳
سکه امامی۱۷,۴۷۰,۰۰۰(۰٫۷۴%) ۱۳۰,۰۰۰۱۷,۴۷۰,۰۰۰۱۷,۷۵۰,۰۰۰۱۶,۹۰۶,۱۷۶۱۶:۰۶:۰۳
نیم سکه۸,۵۵۰,۰۰۰(۱٫۱۷%) ۱۰۰,۰۰۰۸,۵۵۰,۰۰۰۸,۶۶۰,۰۰۰۸,۴۷۸,۰۸۸۱۷:۱۳:۴۴
ربع سکه۵,۲۵۵,۰۰۰(۱٫۹%) ۱۰۰,۰۰۰۵,۲۵۵,۰۰۰۵,۳۳۵,۰۰۰۴,۲۶۴,۰۴۴۱۶:۲۳:۵۳
سکه گرمی۳,۴۸۰,۰۰۰(۰٫۵۷%) ۲۰,۰۰۰۳,۴۸۰,۰۰۰۳,۴۹۰,۰۰۰۲,۱۲۲,۵۶۶۱۶:۲۴:۰۵

قیمت دلار و نرخ ارزها در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۵

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دینار کویت۱۸۳,۵۶۰(۰٫۸%) ۱,۴۷۰۱۸۳,۲۰۰۱۸۵,۹۱۰۱۷:۴۲:۵۹
ریال عربستان۱۴,۴۶۰(۰٫۷۶%) ۱۱۰۱۴,۴۳۰۱۴,۶۶۰۱۷:۳۶:۵۷
ریال قطر۱۴,۲۸۰(۰%) ۰۱۴,۲۸۰۱۴,۲۸۰۴ اردیبهشت
ریال عمان۱۴۱,۵۰۰(۰%) ۰۱۴۱,۵۰۰۱۴۱,۵۰۰۴ اردیبهشت
دینار عراق۵۲(۰%) ۰۵۲۵۲۱ اردیبهشت
دینار بحرین۱۳۹,۵۰۰(۰%) ۰۱۳۹,۵۰۰۱۳۹,۵۰۰۴ اردیبهشت
لیر سوریه۱۱۰(۰%) ۰۱۱۰۱۱۰۱ اردیبهشت
کرون دانمارک۹,۰۷۰(۰٫۹۹%) ۹۰۹,۰۵۰۹,۲۰۰۱۷:۱۲:۵۸
کرون نروژ۶,۹۱۰(۱٫۴۵%) ۱۰۰۶,۹۰۰۷,۰۳۰۱۶:۵۴:۵۴
روپیه هند۸۳۰(۱٫۲%) ۱۰۸۲۰۸۳۰۱۶:۵۴:۵۴
روپیه پاکستان۴۷۰(۰%) ۰۴۷۰۴۷۰۱ اردیبهشت
دلار سنگاپور۴۱,۲۷۰(۱٫۱۹%) ۴۹۰۴۱,۱۹۰۴۱,۸۴۰۱۷:۱۲:۵۸
دلار هنگ کنگ۶,۹۱۰(۰٫۷۲%) ۵۰۶,۸۹۰۷,۰۰۰۱۷:۱۲:۵۸
رینگیت مالزی۱۴,۴۰۰(۰٫۹%) ۱۳۰۱۴,۳۸۰۱۴,۶۰۰۱۷:۱۲:۵۸
بات تایلند۲,۰۴۰(۰%) ۰۲,۰۴۰۲,۰۴۰۴ اردیبهشت
روبل روسیه۸۷۰(۱٫۱۵%) ۱۰۸۷۰۸۹۰۱۵:۴۸:۵۴
منات آذربایجان۳۳,۸۸۰(۰%) ۰۳۳,۸۸۰۳۴,۴۶۰۲۹ فروردین
درام ارمنستان۱۲۰(۰%) ۰۱۲۰۱۲۰۱ اردیبهشت
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دلار۴۲,۰۰۰(۰%) ۰۴۲,۰۰۰۴۲,۰۰۰۲۲ فروردین
دلار فردایی / سبزه۴۸,۱۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۸۰۴۸,۴۶۰۲۵ بهمن
دلار فردایی / افشار۴۸,۸۳۰(۰%) ۰۴۸,۸۳۰۴۸,۸۳۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / سبزه۴۷,۷۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۰۰۴۸,۵۰۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / افشار۴۹,۰۶۰(۰%) ۰۴۹,۰۶۰۴۹,۰۶۰۲۵ بهمن
دلار / سلیمانیه۵۵,۲۰۰(۱٫۷۵%) ۹۵۰۵۵,۲۰۰۵۵,۲۰۰۱۶:۱۰:۴۴
یورو۶۸,۶۵۰(۰٫۹۹%) ۶۷۰۶۷,۶۰۰۶۸,۶۵۰۱۷:۲۴:۱۱
پوند انگلیس۷۷,۱۱۰(۰٫۵۸%) ۴۵۰۷۶,۹۵۰۷۷,۸۱۰۱۷:۴۲:۵۸
درهم امارات۱۵,۰۱۰(۰%) ۰۱۴,۹۰۰۱۵,۱۰۰۱۷:۱۸:۵۸
لیر ترکیه۱۳,۷۷۰(۱٫۲۳%) ۱۷۰۱۳,۷۰۰۱۴,۰۳۰۱۷:۱۲:۵۸
یوان چین۸,۶۲۰(۱٫۰۴%) ۹۰۸,۶۱۰۸,۷۵۰۱۷:۳۱:۰۰
ین ژاپن۵,۱۰۰(۰%) ۰۵,۱۰۰۵,۱۰۰۳ اردیبهشت
دلار کانادا۴۳,۵۲۰(۱٫۲۶%) ۵۵۰۴۳,۴۵۰۴۴,۱۹۰۱۷:۴۲:۵۹
دلار استرالیا۴۲,۰۶۰(۱٫۲۴%) ۵۲۰۴۲,۰۰۰۴۲,۶۶۰۱۷:۱۲:۵۷
دلار نیوزیلند۳۸,۸۰۰(۱٫۳۹%) ۵۴۰۳۸,۷۶۰۳۹,۳۷۰۱۷:۴۲:۵۸
فرانک سوئیس۵۶,۹۵۰(۱٫۰۴%) ۵۹۰۵۶,۸۱۰۵۷,۷۶۰۱۷:۴۲:۵۹
افغانی۷۳۰(۰%) ۰۷۳۰۷۳۰۳ اردیبهشت
کرون سوئد۶,۶۱۰(۱٫۲۱%) ۸۰۶,۶۱۰۶,۷۲۰۱۷:۳۶:۵۷

قیمت حواله ارزی در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۵

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
حواله یورو شرکتی۶۶,۷۰۰(۰%) ۰۶۶,۷۰۰۶۷,۰۰۰۱۹ فروردین
حواله یورو شخصی۶۶,۷۰۰(۰%) ۰۶۶,۷۰۰۶۷,۰۰۰۱۹ فروردین
حواله یورو دستی ترکیه۵۷,۵۵۰(۰%) ۰۵۷,۵۵۰۵۷,۵۵۰۳ اسفند
حواله روپیه هند۸۳۰(۰%) ۰۸۳۰۸۳۰۲۹ فروردین
حواله کرون سوئد۶,۴۹۰(۰%) ۰۶,۴۹۰۶,۴۹۰۲۹ فروردین
حواله فرانک سوییس۵۶,۳۵۰(۰%) ۰۵۶,۳۵۰۵۶,۳۵۰۲۹ فروردین
حواله یوان چین۸,۶۸۰(۰%) ۰۸,۶۸۰۸,۶۸۰۲۹ فروردین
حواله رینگیت مالزی۱۴,۰۲۰(۰%) ۰۱۴,۰۲۰۱۴,۰۲۰۲۹ فروردین
حواله ریال عمان۱۳۵,۰۳۰(۰%) ۰۱۳۵,۰۳۰۱۳۵,۰۳۰۱۸ فروردین
حواله دینار کویت۱۶۰,۰۰۰(۰%) ۰۱۶,۰۰۰۱۶۰,۰۰۰۲۸ بهمن
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
حواله دلار آمریکا شرکتی۵۵,۶۰۰(۰%) ۰۵۵,۶۰۰۵۶,۹۹۰۲۸ فروردین
حواله دلار آمریکا شخصی۵۴,۳۵۰(۰%) ۰۵۴,۳۵۰۵۴,۶۰۰۱۹ فروردین
حواله دلار دستی ترکیه۵۴,۲۵۰(۰%) ۰۵۴,۲۵۰۵۴,۲۵۰۱۹ فروردین
حواله پوند۷۷,۸۹۰(۰%) ۰۷۷,۸۹۰۷۷,۸۹۰۲۹ فروردین
حواله درهم امارات۱۳,۷۵۰(۰%) ۰۱۳,۷۵۰۱۳,۷۶۰۱۶ فروردین
حواله دلار کانادا۴۵,۰۱۰(۰%) ۰۴۵,۰۱۰۴۵,۰۱۰۲۹ فروردین
حواله دلار استرالیا۴۳,۹۰۰(۰%) ۰۴۳,۹۰۰۴۳,۹۰۰۲۹ فروردین
حواله دلار نیوزلند۴۰,۰۰۰(۰%) ۰۴۰,۰۰۰۴۰,۰۰۰۱۸ فروردین
حواله ین ژاپن۵۱۰(۰%) ۰۵۱۰۵۱۰۲۹ فروردین
حواله روبل روسیه۹۲۰(۰%) ۰۹۲۹۲۰۲۸ بهمن

صرافی پارسه : خرید و فروش انواع حواله ارزی ، اعلام نرخ لحظه ای ارز ، خرید و فروش دلار ، خرید و فروش سکه ، ارسال پول به ایران ، ارسال پول به کشورهای دیگر

راه های ارتباطی صرافی پارسه :

تماس با شماره های : ۵۴۹۰۱ (خط ویژه) – ۸۸۹۰۸۰۰۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۱

فکس :  ۸۸۸۵۴۳۸۴

آدرس : تهران، میدان فاطمی، ضلع جنوب شرقی، پلاک ۴/۱

کانال تلگرام : صرافی پارسه

وبسایت : www.parsehex.com

اخبار صرافی پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *