معاملات بیت کوین کلاهبرداری است !

معاملات بیت کوین کلاهبرداری است !

معاملات بیت کوین کلاهبرداری است !

بر اساس تحقیقات و پژوهش‌ های جدیدی که توسط کارشناسان فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری صورت گرفته است، میتوان نتیجه گرفت که تقریباً تمامی معاملات بیت کوین کلاهبرداری است.

این روز ها که بازار ارز های دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب‌سایت‌ ها، حساب‌ های کاربری و پلت فرم‌ های بسیاری برای استخراج بیت‌کوین یا بیت‌کوین ماینینگ ایجاد شده است تا بتوانند با استفاده از آن ها، به خرید و فروش و مبادلات تجاری کلان اقدام کنند.

از طرف دیگر، استقبال بی‌نظیر کاربران جهانی از ارز های رمز پایه فرصت خوبی را برای هکرها و مجرمان سایبری فراهم آورده است تا بتوانند با هک حساب‌ های کاربری آن ها و نفوذ به پلت‌ فرم صرافی‌ های ارز های دیجیتالی، از طریق حملات سایبری گسترده مبالغ هنگفتی را به سرقت ببرند.

بر اساس گزارش وب سایت engadget، این دسته از کارشناسان و متخصصان بر این باورند که بیت کوین و تمامی ارزهای مشابه آن، در واقع احساس کاذب معامله و جابجایی پولی و ارزی را به معامله گران و سرمایه گذاران میدهند به گونه‌ ای که در بالغ بر ۹۰ درصد مواقع، در واقع هیچ معامله و جابجایی پولی صورت نگرفته است و بدین ترتیب مجرمان قادر خواهند بود مبالغ هنگفتی را بدون هیچ دردسری به جیب بزنند و در محیط اینترنت مبتنی بر بلاک چین کلاه برداری کنند.

این کارشناسان که در Bitwise بعنوان یک سرویس مدیریت منابع فعالیت میکنند، به قصد تحت بررسی قرار دادن تمامی معاملاتی که بر اساس بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر صورت گرفته است، تحقیقات خود را آغاز کرده و انجام داده‌ اند.

افزایش بهای ارزهای دیجیتالی

افزایش بهای ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در سال‌ های اخیر موجب شده که هکرها و مجرمان سایبری بیشتری به سمت و سوی درآمد زایی از طریق نفوذ به حساب‌ های کاربری افراد در پلت‌فرم صرافی‌ های دیجیتال جذب شوند و بدین ترتیب درآمد های هنگفتی را از آن خود کنند.

به عبارت دیگر، در سال گذشته فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است که این عدد خود به تنهایی آغازی برای یک فاجعه در زمینه فناوری اطلاعات و امنیت سایبری به شمار خواهد آمد.

برای مطلع از آخرین اخبار های روز صرافی و ارز میتوانید صرافی پارسه را دنبال کنید و از آخرین اخبار های روز مطلع شوید.

اخبار ارزاخبار صرافی پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *