نقل و انتقال ارز در صرافی ها

نقش صرافی ها در نقل و انتقال ارز

ارز دانشجویی طبق ضوابط پرداخت می شود جهانگیری بر ضرورت تامین نیاز ارزی دانشجویان خارج از کشور تاکید کرد و یادآور شد: بانک مرکزی با همکاری وزارتخانه های امور خارجه، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همه دانشجویانی که برای تحصیات تکمیلی با هزینه شخصی به کشورهای دیگر رفته اند، طبق ضوابط تدوین شده ارز پرداخت خواهد کرد تا زندگی این دسته از شهروندان ایرانی مختل نشود. معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: البته دانشگاه محل تحصیل این دسته از دانشجویان باید ظرف مدت حداکثر ۶ ماه از نظر اعتبار علمی به تائید وزارت علوم برسد.

معاون اول رییس جمهوری گفت: دولت ایران متعهد است معادل ریالی پرداخت شده توسط مردم به سفارتخانه ها برای دریافت روادید، ارز به قیمت مصوب در اختیار آنها قرار دهد. به گزارش ایلنا؛ اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی امور ارزی تاکید کرد: نباید هیچ یک از مراجعان به سفارتخانه های خارجی در کشور برای دریافت ویزا با مشکل تامین ارز مواجه باشند. وی افزود: وزارت امور خارجه موظف شده است تا با همکاری بانک مرکزی و سفارتخانه های خارجی موانع موجود در این زمینه را به سرعت برطرف کند. معاون اول رییس جمهوری گفت: سیاست های جدید ارزی در مقطع کنونی، با هدف تخصیص منابع ارزی به نیازهای اصلی کشور تنظیم شده و این به معنای فراموش شدن انتظارات و نیازهای واقعی و روری ارزی جامعه نیست.

حباب قیمت در خصوص سکه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از دو سناریوی مجلس در مورد سیاست های ارزی دولت خبر داد و گفت: در صورتی که بتوانیم رویکردهای دولت و مجلس را با یکدیگر منطبق کنیم، مبنای تصمیم مجلس، توافق با دولت خواهد بود. محمدرضا پورابراهیمی در گفت و گو با ایرنا، در مورد طرح دوفوریتی کمیسیون اقتصادی مجلس برای مدیریت نظام ارزی کشور، گفت: این طرح مسکوت نیست و تصمیم گیری در مورد آن منوط به جمع بندی گزارش های ارسالی وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی است. وی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی مجلس پس از دریافت گزارش های دولت، طرح خود را با اقدامات دولت انطباق می دهد. نماینده مردم کرمان در مجلس اضافه کرد: برخی از اقدامات دولت از جمله ایجاد حساب سپرده ارزی با ضمانت بانک مرکزی و ایجاد پرتال ارزی مورد تائید کمیسیون اقتصادی مجلس است اما به نبود بازار متشکل ارزی نقد داریم.

مشکلات موجود به مرور زمان حل می شود وی سوداگری و خرید و فروش ارز با هدف کسب سود را در صرافی های نا معتبر قابل قبول ندانست و گفت: با راه اندازی سامانه نیما گام مهمی در تامین ارز مورد نیاز واردات و بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور برداشته شده و برخی مشکلات موجود نیز به مرور زمان و با اجرایی شدن دقیق سیاست های جدید ارزی حل خواهد شد. معاون اول رییس جمهوری از بانک مرکزی خواست تا ضمن بررسی روزانه آخرین اقدامات انجام شده در زمینه تامین نیازهای ارزی کشور، خرید ارز حاصل از صادرات و تامین ارز مورد نیاز واردات کالای اساسی، گزارشی از نحوه اجرای سیاست های جدید ارزی با هدف آگاهی مستمر و لحظه ای از وضعیت روند اجرای این سیاست ها و رفع نگرانی های مردم به ویژه افرادی که نیازهای ضروری و واقعی به ارز دارند، به ستاد اقتصادی ساماندهی امور ارزی ارایه کند.

بررسی اعتراضات به قیمت طلا

وی گفت: در این زمینه اگر بتوانیم با دولت توافق کنیم، مبنای ما توافق خواهد بود و با توافق مسیر را جلو می بریم؛ در غیر این صورت برای اینکه بتوانیم بازار ارز با در نظر گرفتن نقش صرافی ها را مدیریت کنیم طرح دوفوریتی را به صحن می بریم. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پیش از این به تصریح بخش هایی از طرح ارزی این کمیسیون پرداخته و گفته بود: تشکیل بازار متشکل ،یکی از بندهای طرح کمیسیون اقتصادی برای مدیریت نظام ارزی کشور است که براساس بازار متشکل، کل عرضه و تقاضای ارز شفاف می شود؛ به دنبال تشکیل این بازار، مشخص است که چه کسی ارز را عرضه و چه کسی خریداری می کند و فعالیت صرافی ها چگونه است.

قیمت روز سکه در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۰

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
سکه بهار آزادی تک فروشی۱۷,۵۵۵,۰۰۰(۰%) ۰۱۷,۴۵۵,۰۰۰۱۷,۵۵۵,۰۰۰۹ اردیبهشت
سکه امامی تک فروشی۱۸,۵۰۰,۰۰۰(۰%) ۰۱۸,۰۰۰,۰۰۰۱۸,۵۰۰,۰۰۰۹ اردیبهشت
نیم سکه تک فروشی۸,۹۵۵,۰۰۰(۰%) ۰۸,۸۹۵,۰۰۰۸,۹۵۵,۰۰۰۹ اردیبهشت
ربع سکه تک فروشی۵,۵۲۵,۰۰۰(۰%) ۰۵,۴۶۵,۰۰۰۵,۵۲۵,۰۰۰۹ اردیبهشت
سکه گرمی تک فروشی۳,۵۳۵,۰۰۰(۰%) ۰۳,۵۳۵,۰۰۰۳,۵۳۵,۰۰۰۹ اردیبهشت
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینارزش ذاتیزمان
سکه بهار آزادی۱۷,۵۲۵,۰۰۰(۰%) ۰۱۷,۴۲۵,۰۰۰۱۷,۵۲۵,۰۰۰۱۸,۲۸۷,۲۳۸۹ اردیبهشت
سکه امامی۱۸,۴۵۰,۰۰۰(۰%) ۰۱۷,۹۵۰,۰۰۰۱۸,۴۵۰,۰۰۰۱۸,۲۸۷,۲۳۸۹ اردیبهشت
نیم سکه۸,۹۲۵,۰۰۰(۰%) ۰۸,۸۶۵,۰۰۰۸,۹۲۵,۰۰۰۹,۱۶۸,۶۱۹۹ اردیبهشت
ربع سکه۵,۴۸۵,۰۰۰(۰%) ۰۵,۴۲۵,۰۰۰۵,۴۸۵,۰۰۰۴,۶۰۹,۳۰۹۹ اردیبهشت
سکه گرمی۳,۵۲۵,۰۰۰(۰%) ۰۳,۵۲۵,۰۰۰۳,۵۲۵,۰۰۰۲,۲۹۲,۳۷۵۹ اردیبهشت

وی افزود: پس از آن فروش دلار با قیمت بیشتر قاچاق تلقی و اعلام شد که خلاف مقررات بانکی است. به طور کلی در وهله اول قیمت گذاری ارز به شکلی انجام شد که فعالان اقتصادی را دچار تعجب کرد، چون ۴۲۰۰ تومان عددی است که در حال حاضر با نرخ واقعی دلار چندان همخوانی ندارد برای همین شاید بهتر بود که دلار مقداری بیش از ۴۲۰۰ تومان تعیین می شد که دست خود دولت بازتر باشد. به گفته این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، وقتی کالایی مثل ارز پایین تر از قیمت واقعی قیمت گذاری می شود تقاضا برای آن بالا می رود و این اتفاق طبیعی است. ایرادات سامانه نیما باید برطرف شود کیمیایی اسدی درباره آخرین وضعیت استفاده فعالان اقتصادی از سامانه نیما گفت: به تازگی هم برای ارز ۴۲۰۰ تومان از سامانه نیما توسط معاون اول رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی رونمایی شد. البته بعد از آن هم اعلام شد که کار ایراداتی دارد که باید به مرور زمان این ایرادات بر طرف شود. همچنین بخشنامه ای برای صادرات اعلام شد، اینکه هر صادراتی که انجام می شود حتما باید ارز آن از طریق سیستم بانکی مبادله شود.

نائب رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد که در شرایط فعلی برای استفاده از دلار ۴۲۰۰ تومانی میزان تقاضا برای ثبت سفارش به شدت بالا رفته است و روند صادرات و واردات را با مشکل روبرو کرده است. بعد از تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای دلار برخی فعالان اقتصادی برای ثبت سفارش و انجام فرایند واردات و صادرات با مشکلاتی مواجه شدند. این در حالی است که بانک مرکزی برای انجام عملیات نقل و انتقال بانکی از سامانه نیما رونمایی کرده است البته هنوز این سامانه به طور کامل قابل استفاده نیست و مشکلاتی دارد. همین باعث شده که فرایند صادرات برای صادرکنندگان با مشکلاتی روبرو شود. در این باره احمد کیمیایی اسدی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ۲۱ فروردین امسال طی یک ابلاغیه که معاون رئیس جمهور آن را اعلام کرد، قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان تعیین شد و این در شرایطی بود که روز قبل از آن دلار حدود ۶۰۰۰ تومان در بازار معامله شد.

دولت برای پاسخگویی به حجم ثبت سفارش ها با چالش روبرو است کیمیایی اسدی گفت: با اینکه دلار ۴۲۰۰ تومان از طرف دولت اعلام شده ولی در بازار نرخ آن به مراتب بالاتر است. دولت دستور داده است که همه مراحل از جمله ثبت سفارش، و نقل و انتقال باید شفاف باشد این روند باعث شده است که تقاضا درسیستم بانکی بالا برود. پیش از این خیلی از این نقل و انتقالات به صورت آزاد انجام می شد و صرافی ها این کار را انجام می دادند اما اکنون این نقل و انتقالات برای صرافی ها محدود شده است. برای همین حجم تقاضا برای ثبت سفارش کااها و ماشین آلات وارداتی خیلی بالا رفته است و در این شرایط خیلی از کسانی که کار واردات انجام می دادند هم به دلیل استفاده از دار ۴۲۰۰ تومان وارد این عرصه شدند. به گفته وی، تقاضا برای ثبت سفارش به شدت بالا رفته و دولت را با چالش مواجه کرده است لذا شاید نتوان این میزان ثبت سفارش را پاسخگو بود.

 

منبع : روزنامه ابرار اقتصادی

این مسئله صادرکنندگان به ویژه صادرکنندگان به عراق و افغانستان را با مشکل روبرو کرد. اکنون بخشنامه ها و اصلاحیه هایی ابلاغ می شود که بتواند سامانه نیما را اصلاح و ایرادات آن را برطرف کند. وی در بخش دیگری از صحبت هایش به ارزیابی تعیین دلار ۴۲۰۰ تومانی پرداخت و اظهار کرد: در سالیان اخیر رئیس جمهور مخالفتش را با اقتصاد دستوری اعلام کرد اما عملا نرخ ارز به شکل دستوری در یک جا ثابت نگه داشته شد، این اقدام با صحبت های رئیس جمهور در تعارض بود. ولی از طرف دیگر بازار دچار آشفتگی شده بود وشاید نیاز بود که برای کنترل آن وضعیت آشفته به شکل دستوری اقدام می شد تا از التهابات بازار کم شود. نائب رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران اضافه کرد: در حال حاضر از التهابات بازار کاسته شده که اتفاق مثبتی است اما صادرکنندگان و واردکنندگان با مشکلاتی مواجه هستند و کسانی که می خواهند کالا و خدمات واردات کنند و کسانی که می خواهند ثبت سفارش کنند موانع و مشکلاتی دارند.

قیمت دلار و نرخ ارزها در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۰

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دینار کویت۱۹۵,۳۹۰(۰٫۰۶%) ۱۲۰۱۹۵,۳۹۰۱۹۵,۴۲۰۱۰:۱۶:۴۶
ریال عربستان۱۵,۶۲۰(۰%) ۰۱۵,۶۲۰۱۵,۶۳۰۱۰:۱۶:۴۶
ریال قطر۱۴,۲۸۰(۰%) ۰۱۴,۲۸۰۱۴,۲۸۰۴ اردیبهشت
ریال عمان۱۴۱,۵۰۰(۰%) ۰۱۴۱,۵۰۰۱۴۱,۵۰۰۴ اردیبهشت
دینار عراق۵۲(۰%) ۰۵۲۵۲۱ اردیبهشت
دینار بحرین۱۳۹,۵۰۰(۰%) ۰۱۳۹,۵۰۰۱۳۹,۵۰۰۴ اردیبهشت
لیر سوریه۱۱۰(۰%) ۰۱۱۰۱۱۰۱ اردیبهشت
کرون دانمارک۹,۵۴۰(۰٫۱%) ۱۰۹,۵۴۰۹,۵۴۰۱۰:۰۰:۵۱
کرون نروژ۷,۳۶۰(۰٫۱۴%) ۱۰۷,۳۶۰۷,۳۶۰۱۰:۰۰:۵۱
روپیه هند۸۸۰(۱٫۱۵%) ۱۰۸۸۰۸۸۰۱۰:۰۰:۵۱
روپیه پاکستان۴۷۰(۰%) ۰۴۷۰۴۷۰۱ اردیبهشت
دلار سنگاپور۴۴,۲۸۰(۰٫۰۹%) ۴۰۴۴,۲۷۰۴۴,۳۰۰۱۰:۱۷:۴۶
دلار هنگ کنگ۷,۴۶۰(۰%) ۰۷,۲۶۰۷,۴۶۰۹ اردیبهشت
رینگیت مالزی۱۴,۹۶۰(۰٫۱۳%) ۲۰۱۴,۹۶۰۱۴,۹۶۰۱۰:۰۰:۵۱
بات تایلند۲,۰۴۰(۰%) ۰۲,۰۴۰۲,۰۴۰۴ اردیبهشت
روبل روسیه۹۴۰(۰%) ۰۹۱۰۹۴۰۹ اردیبهشت
منات آذربایجان۳۳,۸۸۰(۰%) ۰۳۳,۸۸۰۳۴,۴۶۰۲۹ فروردین
درام ارمنستان۱۲۰(۰%) ۰۱۲۰۱۲۰۱ اردیبهشت
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دلار۴۲,۰۰۰(۰%) ۰۴۲,۰۰۰۴۲,۰۰۰۲۲ فروردین
دلار فردایی / سبزه۴۸,۱۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۸۰۴۸,۴۶۰۲۵ بهمن
دلار فردایی / افشار۴۸,۸۳۰(۰%) ۰۴۸,۸۳۰۴۸,۸۳۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / سبزه۴۷,۷۰۰(۰%) ۰۴۷,۷۰۰۴۸,۵۰۰۲۵ بهمن
دلار نقدی / افشار۴۹,۰۶۰(۰%) ۰۴۹,۰۶۰۴۹,۰۶۰۲۵ بهمن
دلار / سلیمانیه۵۵,۲۰۰(۰%) ۰۵۵,۲۰۰۵۵,۲۰۰۵ اردیبهشت
یورو۶۹,۱۲۰(۰٫۱۶%) ۱۱۰۶۹,۱۰۰۶۹,۱۲۰۱۰:۲۲:۴۵
پوند انگلیس۷۹,۲۰۰(۰٫۱۶%) ۱۳۰۷۹,۱۸۰۷۹,۲۱۰۱۰:۲۲:۴۵
درهم امارات۱۵,۲۶۰(۰٫۰۷%) ۱۰۱۵,۲۶۰۱۵,۲۶۰۱۰:۰۰:۵۱
لیر ترکیه۱۴,۵۰۰(۰٫۱۴%) ۲۰۱۴,۴۹۰۱۴,۵۰۰۱۰:۰۵:۴۶
یوان چین۹,۲۵۰(۰٫۱۱%) ۱۰۹,۲۵۰۹,۲۵۰۱۰:۰۰:۵۱
ین ژاپن۵,۱۰۰(۰%) ۰۵,۱۰۰۵,۱۰۰۳ اردیبهشت
دلار کانادا۴۵,۶۵۰(۰٫۰۲%) ۱۰۴۵,۶۴۰۴۵,۶۷۰۱۰:۲۳:۴۶
دلار استرالیا۴۴,۳۶۰(۰٫۰۵%) ۲۰۴۴,۳۶۰۴۴,۳۸۰۱۰:۲۳:۴۶
دلار نیوزیلند۴۱,۵۰۰(۰٫۰۵%) ۲۰۴۱,۵۰۰۴۱,۵۳۰۱۰:۲۳:۴۶
فرانک سوئیس۵۹,۳۵۰(۰٫۱۳%) ۸۰۵۹,۳۳۰۵۹,۳۶۰۱۰:۲۳:۴۶
افغانی۷۳۰(۰%) ۰۷۳۰۷۳۰۳ اردیبهشت
کرون سوئد۶,۷۶۰(۰%) ۰۶,۵۸۰۶,۷۶۰۹ اردیبهشت

قیمت حواله ارزی در صرافی پارسه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۰

عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
حواله یورو شرکتی۶۶,۷۰۰(۰%) ۰۶۶,۷۰۰۶۷,۰۰۰۱۹ فروردین
حواله یورو شخصی۶۶,۷۰۰(۰%) ۰۶۶,۷۰۰۶۷,۰۰۰۱۹ فروردین
حواله یورو دستی ترکیه۵۷,۵۵۰(۰%) ۰۵۷,۵۵۰۵۷,۵۵۰۳ اسفند
حواله روپیه هند۸۳۰(۰%) ۰۸۳۰۸۳۰۲۹ فروردین
حواله کرون سوئد۶,۴۹۰(۰%) ۰۶,۴۹۰۶,۴۹۰۲۹ فروردین
حواله فرانک سوییس۵۶,۳۵۰(۰%) ۰۵۶,۳۵۰۵۶,۳۵۰۲۹ فروردین
حواله یوان چین۸,۶۸۰(۰%) ۰۸,۶۸۰۸,۶۸۰۲۹ فروردین
حواله رینگیت مالزی۱۴,۰۲۰(۰%) ۰۱۴,۰۲۰۱۴,۰۲۰۲۹ فروردین
حواله ریال عمان۱۳۵,۰۳۰(۰%) ۰۱۳۵,۰۳۰۱۳۵,۰۳۰۱۸ فروردین
حواله دینار کویت۱۶۰,۰۰۰(۰%) ۰۱۶,۰۰۰۱۶۰,۰۰۰۲۸ بهمن
عنوانقیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
حواله دلار آمریکا شرکتی۵۵,۶۰۰(۰%) ۰۵۵,۶۰۰۵۶,۹۹۰۲۸ فروردین
حواله دلار آمریکا شخصی۵۴,۳۵۰(۰%) ۰۵۴,۳۵۰۵۴,۶۰۰۱۹ فروردین
حواله دلار دستی ترکیه۵۴,۲۵۰(۰%) ۰۵۴,۲۵۰۵۴,۲۵۰۱۹ فروردین
حواله پوند۷۷,۸۹۰(۰%) ۰۷۷,۸۹۰۷۷,۸۹۰۲۹ فروردین
حواله درهم امارات۱۳,۷۵۰(۰%) ۰۱۳,۷۵۰۱۳,۷۶۰۱۶ فروردین
حواله دلار کانادا۴۵,۰۱۰(۰%) ۰۴۵,۰۱۰۴۵,۰۱۰۲۹ فروردین
حواله دلار استرالیا۴۳,۹۰۰(۰%) ۰۴۳,۹۰۰۴۳,۹۰۰۲۹ فروردین
حواله دلار نیوزلند۴۰,۰۰۰(۰%) ۰۴۰,۰۰۰۴۰,۰۰۰۱۸ فروردین
حواله ین ژاپن۵۱۰(۰%) ۰۵۱۰۵۱۰۲۹ فروردین
حواله روبل روسیه۹۲۰(۰%) ۰۹۲۹۲۰۲۸ بهمن

صرافی پارسه : خرید و فروش انواع حواله ارزی ، اعلام نرخ لحظه ای ارز ، خرید و فروش دلار ، خرید و فروش سکه ، ارسال پول به ایران ، ارسال پول به کشورهای دیگر

راه های ارتباطی صرافی پارسه :

تماس با شماره های : ۵۴۹۰۱ (خط ویژه) – ۸۸۹۰۸۰۰۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۰ – ۸۸۹۳۴۳۹۱

فکس :  ۸۸۸۵۴۳۸۴

آدرس : تهران، میدان فاطمی، ضلع جنوب شرقی، پلاک ۴/۱

کانال تلگرام : صرافی پارسه

وبسایت : www.parsehex.com

اخبار صرافی پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *