چرا دلار ارزان شد ؟

چرا دلار ارزان شد ؟

چرا دلار ارزان شد ؟

یکی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به کاهش نوسانات ارزی در روز های اخیر، گفت: یکی از عمده دلایل آرامش ایجاد شده در بازار ارز است.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه عوامل مختلفی به بهبود وضعیت بازار ارز منجر شده است، افزود: کاهش تقاضا در زمینه خرید ارز یکی دیگر از عوامل مهم تاثیر گذار در بهبود وضعیت این بازار است.

وی با تاکید بر اینکه در ماه‌ های اخیر اعزام های پزشکی به خارج از کشور در جهت درمان کاهش یافته است، تصریح کرد: با کاهش حجم سفر ها و هم چنین واردات غیرضرور تقاضا برای ارز کاهش یافته که این خود به افت قیمت ارز منجر شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اشباع شدن بازار از دلار عامل دیگر در کاهش نوسان ارزی است، گفت: دلار های خانگی در حال حاضر به شدت دچار نوسان بوده و مردم در خصوص ادامه نگهداری آنها دچار واهمه شده اند از این رو به سمت فروش آن ها حرکت کرده اند که این خود قیمت را نزولی میکند.

تاکید بر اینکه بازار ارز باید کاهش قیمت را تجربه کند، افزود: در حال حاضر قیمت ارز واقعی نبوده و باید با کاهش همراه شود.

وی با بیان اینکه قیمت دلار در محدوده ٨ هزار تومان باید قرار بگیرد، گفت: قیمت دلار بر اساس روابطی حاصل میشود و فرمول خاصی نیز دارد از این رو طبق فرمول نهایت قیمت قابل قبول ارز در محدوده ٨ هزار تومان است.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ادامه روند کاهش نرخ ارز ادامه خواهد داشت اما پیش بینی زمان دقیق اتمام نوسانات ممکن نیست.

برای انجام کارهای ارزی میتوانید به صرافی پارسه مراجعه کنید و یا با شماره تماس های آنها در ارتباط باشید.

اخبار ارزاخبار صرافی پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *